Wpis z mikrobloga

@pawel_a23: I to mi sie zajebiscie podoba, tak sobie myślałem ze mozna by bylo nadawac przez internet 3G/LTE a nie #!$%@? sie w wozy transmisyjne za milion dolanow. Wszystkie duze rozglosnie typu Polskie Radio, RMF itp przez wozy to robia, co jest dla mnie w tych czasach niezrozumiale. W ten sposob to nawet jeden ogarniety reporter z laptopem moze na zywo jakas krotka relacje nadawac a koszty sa milion razy mniejsze.
@pawel_a23: No nic, przynajmniej wy pomyśleliście żeby tak to zrobić a nie sądze zeby w tych duzych rozglosniach ktokolwiek brał to pod uwage ;) Z reszta, tez mysle ze jest to kwestia dobrze ogarnietego modemu/routera.
@polejpolej: 3 mikrofony, 2 kanały audio - mixowanie jingli z muzyką, opcjonalnie podłączenie telefonu. Konieczność manewrowania grafiką dźwięku. Podłączenie huba słuchawkowego na 3 x słuchawki. To jest studio minimalne.
Wołam:
@team1212:
@Let_Me_2_Be:
@laza:
Jak działa technicznie studio wyjazdowe:

Jest sobie komputer, do którego jest podłączona konsola na USB. Komputer nadaje na konsole jingle i muzykę. Jest aplikacja edcast do nadawania strumienia z karty USB miksera do serwera. Mamy kilka serwerów, w różnych lokalizacjach. Ze studia wyjazdowego nadaję strumień (od 48 aac+ do 256 MP3 - w zależności od łącza) na serwer. Z serwera strumień trafia do Radia WNET
@pawel_a23: W jakim radiu pracujesz? Na LTE nigdy mi nie zerwało. Trzeba do tego odpowiednią konfigurację i odpowiedni sprzęt. Jeszcze inaczej - strumienie HD potrafię via LTE pchać i są w super jakości.
@tomashj2: Zgadzam się. Dobry modem i router to podstawa! Dlatego od lat korzystam z Dovado Tiny i Huawei E398 - nie ma stabilniejszego zestawu! Do tego ewentualnie czasem jakaś antena i 100 m skrętki, zeby router wyciągnąć do okna.