Wpis z mikrobloga

Hej mirki siedzące w #druk3d czy ktoś z was używa filamentu ABS polskiej firmy Devil Design? Ja nie jestem w stanie nic przy jego użyciu wydrukować. Dotychczas drukowałem tylko białym filamentem który kupiłem w UK (filament Amerykański, niestety nie znam firmy) i nigdy nie było żadnych problemow.

Od kilku dni próbuje wydrukować coś tym polskim filamentem ale nie jestem w stanie uzyskać żadnego zadowalającego wyniku. Od razu po zmianie z białego na czarny zaczęły się problemy. Skończyło się całkowitym zablokowaniem extrudera. Wyszło na to, ze przy podanej w sklepie internetowym temperaturze 234st nie da się drukować. Przy ostatnim wydruku (na zdjęciu poniżej) ustawiłem temperaturę głowicy na 265st i już myślałem, ze to był klucz do sukcesu aż zobaczyłem efekt końcowy ;(
Poradźcie coś bo mam 2kg tego gówna. Przy okazji polećcie mi jakiś sprawdzony filament ABS i sklep gdzie można go dostać. Ten biały który używam jest świetny ale wysyłka z UK jest strasznie droga.

#drukarki3d #reprap #wydrukowane #filament #devildesign
Czayen - Hej mirki siedzące w #druk3d czy ktoś z was używa filamentu ABS polskiej fir...

źródło: comment_D4x3mz692W81F6Tbz2K9KQZb3VPbFavQ.jpg

Pobierz
  • 21
@Czayen: 234C to tylko sugerowana temperatura, trzeba sobie indywidualnie dobrać. Ja drukuję z tego filamentu z temp 240-245C.
Ten filament hamerykański to na pewno był ABS?
No i pytanie: czy nic w międzyczasie nie zmieniłeś? Wydruk czarny wygląda jakby go mooocno przewiało. Może po prostu zrobiło się ciepło i zacząłeś drukować przy otwartym oknie?
@gromwell: @Czayen: Panowie, tak po prawdzie nie wiem, co Wam powiedzieć - ja obecnie korzystam wyłącznie z filamentów Devil Design i jestem bardzo zadowolony.
Aaa, no i teraz został wprowadzony nowy materiał, ABS+, z kompletnie innego granulatu, bardzo dobrze płynącego, co przekłada się na lepsze zespojenie warstw i mniejszy skurcz. O ile mi wiadomo nikt inny w Polsce takiego nie robi.
@FlameRunner: dokładnie w tych samych warunkach, jeden po drugim wydrukowałem ogromna cześć z tego białego. Nie było żadnego problemu. Zobacz załączone zdjęcie. Ten amerykanski to na pewno ABS ale już na pierwszy rzut oka ma zupełnie inną konsystencje, takiego prawdziwego plastiku jak samsunga galaxy ;). Jest idealnie gładki a nie tak jak ten polski taki chropowaty, gdzie widać od razu ze jest zrobiony ze sprasowanego granulatu, jakiś taki suchy w dotyku.
Czayen - @FlameRunner: dokładnie w tych samych warunkach, jeden po drugim wydrukowałe...

źródło: comment_bOQ7kUsKWrfDrCNdJYHCl5sTKzNNKg5h.jpg

Pobierz
@Czayen: Dobra, chyba już wiem w czym rzecz.
Ten z ooznesta, kosztujący około 140 zł/kg (!), to na 90% jest ABS klasy premium, tak jak nowy filament ABS+ od Devil Design.
A porównujesz go do, mimo że dobrego, to jednak standardowego ABS w cenie 70 zł/kg.
Proponuję spróbować z oferty Devil Design filamentu ABS+, powinien być podobny do tego hamerykańskiego, kosztując przy tym zaledwie 80 zł/kg. Jakby coś, mam go w
@FlameRunner: Co tu dużo mówić, jestem świeżakiem w druku 3d i kompletnie nie zdawałem sobie sprawy jak ogromna może być różnica w jakości filamentu. Już myślałem, ze to wina złej partii ale okazało się ze dokładnie to samo dzieje się z tym czerwonym, pierwszy element wydrukował się jako tako, ale kolejne dwa rozkleiły się jeszcze na stole (co widać na zdjęciu).
I kiedy już miałem się poddać spróbowałem jeszcze raz ale
Czayen - @FlameRunner: Co tu dużo mówić, jestem świeżakiem w druku 3d i kompletnie ni...

źródło: comment_0BL5l6dTR5sZ8cI5pCAkyod3MXTygneg.jpg

Pobierz