Wpis z mikrobloga

Czy za cenę 1800 PLN (konsola + jakaś gra) jest szansa kupić PC który stanowiłby dobrą bazę pod dalszą, regularną rozbudowę? Uwielbiam czytać o nowinkach w tej działce, no i biblioteka gier, które mnie interesują jest znacząco większa, dlatego moje pytanko brzmi, czy blaszak w tej cenie zadowoli moje wysublimowane gusta [medium detale, więcej niż 30 fps i wygładzanie tekstur]

Proszę o pomoc weteranów tagu #pcmasterrace jak i nie weteranów
  • 22
@cekaone: Lepszym rozwiązaniem jest zainwestować na start więcej w PC - np. 2500-3000 by wystarczył na dłuższy czas.
Chyba bezsensu zakup PC za 1800 i od razu byś powoli musiał dokupować nowe podzespoły.
@cekaone: osobiście polecam kreator z Komputronika. Wybierając jedną część np. Płytę główną pokazuje ci już jedynie kompatybilne podzespoły co ułatwi ci znacząco sprawę z doborem sprzętu.

Oczywiście polecam jedynie tam złożyć PC, a części zamawiać z innych źródeł :)
@cekaone: morele polecam, jest nawet opcja, że Ci złożą kompa do kupy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak poszukasz po forach komputerowych to znajdziesz kody promocyjne na darmową wysyłkę
@HateAccount: To zaproponuj coś?

Co kupisz płytę na nową podstawkę i kiepski procesor? A potem wymienić procek i kartę co jest słabo opłacalne.

Do i5 2500k dokupujesz po czasie 970 i masz bardzo wydajny zestaw na lata.
@ElCidX

Co kupisz płytę na nową podstawkę i kiepski procesor?

Tak właśnie tak bym zrobił (i tak zrobiłem)
Do 1150 tymczasowo wsadziłem G3220 i nawet w FC4 zaorałem sobie na ultra (1280x1024 bo monitor 17 :-) )