Wpis z mikrobloga

Pomóżcie, siedzę już nad tym kolejną godzinę : /
Laptop mojej mamy ( samsung seria 3 ) nie posiada w zestawie nośnika z windowsem, klucz jest zapisany w pamięci UEFI a dane do odzyskania znajdują się na dysku twardym.. z tym, że przy zrobieniu kopii tych danych na pendrive nie da się zainstalować systemu na innym dysku twardym ( chcę zamontować SSD ), służy on do naprawy starego systemu a nie instalacji na nowym dysku. Jak zdobyć tę kopię windowsa, która znajduje się w pamięci laptopa żeby zrobić czystą instalację? Mam ściągać pirata?

#windows #windows8 #pytanie #informatyka #pcmasterrace
  • 23
  • Odpowiedz
@adriannno: Jak się nie uda to nie zamierzam płacić.. sam używam 10 na swoim...a mama nie przewiduje wydatków na nowy system tylko dlatego że zmieniła dysk na szybszy. Bezsens. Klucz powinien być podpięty pod płytę.. po coś jest to uefi..a nie zmiana dysku i nie działa.
  • Odpowiedz
Z komputerami PC jest łatwiej, bo tam OEM związany tylko jest płytą główną, sam pracuję nad komputerami PC i tu bym więcej pomógł :) Z laptopami już inna bajka, tu jest dużo większa ingerencja producentów, partycje recovery itp itd. Mimo wszystko mam cichą nadzieję, że uda się jakoś przenieść tą licencję, od lat nie spotkałem osoby, której jakieś batalie z MS się udały, może w końcu Tobie się uda :D daj znać
  • Odpowiedz
Zadzwonię i przedstawię swój punkt widzenia. Najwyżej powiem że następny laptop będzie tańszy bo bez systemu i przejdę na ubuntu.. Z dwojga złego można dołożyć do maca. Potem jest że ludzie piracą..
  • Odpowiedz