Wpis z mikrobloga

Mireczki dostałem właśnie emaila z faktura z takiego adresu "e-fakturaM@pl.orange.com" wyglada mi podejrzanie. Czyżby fałszywa faktura ? Wcześniejsze faktury szły z bardzo podobnego adresu i stad sie zastanawiam. Miał ktoś cos podobnego ?
#orange
  • 8
@Alp3n: Wszystko kropka w kropkę jak e-mail z poprzedniego miesiąca ale wysłane z innego bardzo podobnego adresu. Nawet załączniki sa w pdf'ach a nie jakieś zipy. Dobrze ze tego nie otworzyłem
@Alp3n: Takto bym nie zauważył ale wszystkie rachunki wpadają mi do jednego folderu w którym z góry przypisalem adresy i dzięki temu sie wydało. Właśnie napisze do BOK.
@Alp3n: dobra, wszedłem na swoje konto Orange i niestety ale oszuści sie pomylili i zaokrąglili należność w stosunku do tego co jest w fakturach na stronce Orange.pl. Także wyjaśnione. Dzięki za pomoc.
@didi91: Do 27 maja 2015r. e-faktury za usługi mobilne Orange były wysyłane z adresu e-fakturaM@orange.com . W dniu 27 maja, w celu poprawienie bezpieczeństwa, została zmieniona domena adresu i obecnie e-faktury nadajemy z adresu, który podałeś (w polu nadawcy nadal jest wyświetlana nazwa Orange). Wysyłka maili z nowej domeny ograniczy ataki phishingowe na Klientów Orange. Fałszywy mailing nieuczciwego nadawcy nie zastanie przesłany na skrzynkę odbiorczą Klienta. Będzie zatrzymany na etapie serwera.