Wpis z mikrobloga

Macie jakieś sposoby na zapamiętanie snu? Od kilku lat ich nie pamiętam (o ile w ogóle są). Sen to moment, zamykam oczy i otwieram wypoczęty przez co pamiętam dokładnie dzień sprzed tygodnia czy dalszego momentu ()
#kiciochpyta #sen #sny
  • 12
  • Odpowiedz
@Medved: To znaczy, że dobrze i długo sypiasz. Skróc sobie sen do paru godzin to powinieneś zacząć zapamiętywać ;-) Ja mam tak, że jak obudze się 2 godziny za wcześnie i pójdę dalej spać to pamiętam potem.
  • Odpowiedz
@Saute: dziwne ale odkąd pamiętam wstawałem patrząc się w okno (akurat zawsze miałem tak ustawione miejsce spania). Może lepiej patrzeć się w pusty punkt i nie dawać dodatkowych bodźców mózgowi? Nie wiem
  • Odpowiedz
@Medved: Tzn. mój zabobon jest spowodowany przez babcię. I ogółem zawsze się sprawdzał - gdy chcialem zapamiętać sen(bo z reguły się budzę z zamkniętymi oczyma), to mówiła mi, żebym nie patrzył w okno bo "sen ucieka".
  • Odpowiedz
@Saute: Kto wie. Chociaż jeśli wychowałeś się w takim przeświadczeniu to mogłeś "na siłę" wpływać na zachowanie organizmu co skutkowało działaniem. W każdym razie ciekawa teoria.
  • Odpowiedz
@Medved: Nigdy nie podchodziłem "na siłę" do tego co mawiała moja babcia, aczkolwiek, po latach "Jej mądrości" mogę powiedzieć, że niektóre rzeczy miałe swoje racje i jedną z nich jest zapamiętywanie snów/ucieczka snów przez okno.
  • Odpowiedz
@Saute: z tym "na siłę" chodziło raczej o to, że podświadomie w to wierzyłeś i zadziałało. Tak samo gdy się nie myśli o chorobach to w pewien sposób się je wypiera. Wiem że to brzmi jak od wróżbity Macieja ale gdzieś kiedyś o tym czytałem :) Spróbuję twojego sposobu, istnieje jakiś limit nie patrzenia się?
  • Odpowiedz
@Medved: Nie no, ogółem rozumiem o co Ci chodziło. Wszak podobno na "raka" najlepszym lekarstwem jest jego podswiadome 'wyparcie się'. Ze swojego poziomu - dziś np.(tzn. wczoraj - spodobał się mi sen) - wystarczyło ~15s aby po wybudzeniu patrzeć w ścianę i myśleć o śnie i został zapamiętany.
  • Odpowiedz
@Medved: jak sposoby ze swiadomego snu nie pomoga w zapamietywaniu to pozostaja tylko jakies tam srodki antydepresyjne. Wbrew glownemy zastosowaniu podobno niezle dzialaja na jakosc naszych snow
  • Odpowiedz