Wpis z mikrobloga

II miejsce Grand Press Photo w kategorii Wydarzenia: Sebastian Borowski, "Fakt".
Podczas derbów Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin na stadionie miejskim kibice odpalali race. Jeden z kibiców Lubina szczególnie się wyróżniał: wchodził na ogrodzenie, machał zapaloną racą w kierunku stewardów. Był zamaskowany. Gdy obok trybun pojawił się szpaler ochroniarzy, jeden miał w ręce coś na kształt gaśnicy, lecz jak się okazało, był to gaz pieprzowy. Gdy go użył, w zetknięciu z racą niespodziewanie powstał pożar i kibic na moment zapłonął jak pochodnia. Nie doznał obrażeń; przed poparzeniem twarzy uchroniła go kominiarka. Wrocław, 26 kwietnia 2014.
by MiesiecznikPress
#kibole #fotografia #fotohistoria #heheszki
l.....e - II miejsce Grand Press Photo w kategorii Wydarzenia: Sebastian Borowski, "F...

źródło: comment_wQfnOLQfYAIAeoS5VgoD32XigFjvqG7u.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@konoo: gazem pieprzowym. Ochroniarz do #!$%@? dyscyplinarnego plus sprawa karna imo.
@laziale: Nie machał w jego kierunku tylko po prostu ją trzymał a ochroniarz kilka razy go prosił żeby ją zgasił. I nie "niespodziewanie" ochroniarz powinien być przeszkolony w ramach BHP i powinien wiedzieć że gaz pieprzowy jest łatwopalny. Powinien, pewnie behapowiec powiedział mu: "tu się podpisz i masz odfajkowane".
  • Odpowiedz
@appylan: Swoją drogą to ciekawe. Mogę sobie robić niebezpieczne rzeczy z racą w ręku i nikt nie będzie mi mógł nic zrobić bo mnie skrzywdzi (w tym wypadku spryska gazem) A jak policja użyje gazu lu pałki to będzie to wina pilicjanta nie moja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZajebbcieTrudnyNick: rozumiem że przyznanie się do napisania idiotyzmu to dużo ale mógłbyś się na to zdobyć a nie brnąć w zaparte. Ale w sumie racja, wnioski wyciągnąłem z twoich wpisów więc jest tak, jak napisałeś ;)
  • Odpowiedz
@appylan: Spójrz sobie na filmiku jaki ten ogień po użyciu gazu był poważny. Trwał może z 0,5 sekundy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A poza tym używanie jakichkolwiek środków pirotechnicznych na imprezie masowej to kompletna głupota i mam nadzieję, że jest na to jakiś paragraf.
  • Odpowiedz
@NuGuns: poważny czy nie, sytuacja nie powinna mieć miejsca.
Pirotechnika jest zakazana jednak jest elementem kultury kibicowskiej. Poza sektorami kibica (młynami, trybuny skąd dopingują ultrasi) nie są używane. IMO Boniek prezentuje zdrowe stanowisku dialogu z grupami kibicowskimi - race odpalane przez przeszkolonych ludzi, 3 razy w ciągu roku na danym obiekcie (na każdym meczu nie ma opraw z piro) i bezwzględne karanie rzucania rac na boisko. Szkoda tylko że ustawodawca
  • Odpowiedz