Wpis z mikrobloga

#komputery #technologia #pcmasterrace
Siema mirasy, tak się życie potoczyło że popsułem swój komputer, - a konkretnie procesor. Teoretycznie... Sam nie jestem pewien, dlatego opisze wam co się dzieje.
Wyciągnąłem procek i włożyłem go z powrotem, wyginając przy tym kilka nóżek. Komputer od tamtego momentu nie rusza, jest czarny ekran monitora i denny hałas wiatraczków. To wina procesora czy płyty głównej? Jeśli włączałem komputer kilkanaście razy, kiedy procek nie działał - coś się mogło jeszcze #!$%@?ć? Co powinienem wymienić?

  • 13
@ChomikSon: Boże widzisz i nie grzmisz, spięcia, zakłócenia i inne cuda .... Widzieliście Wy na oczy CPU I SOCKET? W sockiecie kazda nozka z CPU ma swoje gniazdo - jeśli została wygieta to nie ma szans i tak żeby w 1 otworze 2 piny z procesora się znalazły, żeby zwarcie powstało. Jeśli mimo wyprostowania nóżek komputer nie wstaje to na 99.99% mobo jest sprawne, CPU trwale uszkodzony. Nie ma znaczenia co
@adriannno: powiem ci cumplu tak: zajebista odpowiedź. Ale jedno pytanie mnie nurtuje, bo to przez nie #!$%@?łem se kompa. Podczas rutynowego czyszczenia, wpadłem na zajebisty pomysł żeby poczyścić procek. I przejechałem go kilka razy patyczkiem do uszu, a to żelastwo od wentylatora to wypędzlowałem jak moją kobietę. Po tym czyszczeniu komputer zaczął wolniej chodzić, a konkretnie gry i internet zaczęły się wyraźnie dłużej ładować. Wina bardziej czego? RAM'u, czy mojego januszowego
@ChomikSon: Rozumiem, że płyta wstała po resecie BIOSU ;) ? Jeśli tak to komputer ma prawo wolniej chodzić. Dlaczego? Otóż w BIOSIE była zapisana cała konfiguracja pracy sprzętu - prędkość pracy RAMU, może jakiś OC CPU, ilość pamięci dla zintegrowanej grafiki z RAMU i masa innych rzeczy - musisz teraz cały BIOS ustawić, ale zakładając, że niewielkie masz w tym doświadczenie poleciłbym żeby ktoś kto się na tym zna Ci to
@ChomikSon: Kolego najpierw to odkurzacz z pędzlem miękkim do ręki i wyczyścić to - wstyd ze aż tyle kurzu, nie mówiąc ze kondensatory nie widac czy popuchły juz czy nie a to ma duży wpływ na prace, stabilność i wydajność. Socket to kawałek podziurawionego plastiku a na dnie są zlote styki - jesli nie grzebales w tych otworkach igla/srubokretem czymkolwiek innym to na 100% jest sprawny, tam nie ma co się