Wpis z mikrobloga

#papiez #konklawe nie uważacie ze nowy Papież trochę juz wiekowy jest i może znowu sie powtórzyć to samo, ze abdykuje po kilku latach np 3 lub 5, bo będzie za stary lub zachoruje na cos? Albo będzie na loży śmierci? I nie zdąży nic większego zrobić dla Kościoła, ani praktycznie nic zmienić? I będzie to pare lat przestoju dla kościoła? Nie myślicie ze powinni wziasc np kogoś młodszego, jakiegoś 50 latka np? Może cos by wiecej sie zmieniło i by przeprowadził jakieś większe reformy i zmiany?
  • 14
  • Odpowiedz
@porque: A co w ogóle papież robi? Jakie reformy? Wybacz moją ignorancję, po prostu pytam teraz z ciekawości przy okazji, kiedy jest szał na ten temat. Mnie to wszystko jedno, nie mam pojęcia, co zmienia wybranie nowego papieża.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lukas77986: rozumiem, chyba ze tak, choć uważam ze mówić i zostać wybranym na zasadzie ze ma byc przejściowym Papieżem, to tez nie jest dobre, bo jak on ma sie czuć, ze wszyscy mówią ze przejściowy, bo tak na prawdę nie ma nikogo godnego, a trzeba było kogoś wziasc to cię wzięliśmy. I potem myśli, nie mieli kogo to mnie wybrali, a nie ze uznali mnie za godnego i uważają ze naprawdę
  • Odpowiedz
  • 0
@rude_girl: a bo ja wiem, ciagle mówią jak to jaki papież co zrobił itp, ten zapoczątkował to ten tamto, ten jakieś zmiany ;) ale sam tez nie jestem w temacie i neistety nie odpowiem Ci satysfakcjonująco na to pytanie :(
  • Odpowiedz
  • 1
@Lukas77986: wiadomo, tylko tak mówię, ze trochę dziwnie, ok nie ma nikogo naprawdę godnego to weźmiemy Ciebie na razie, jesteś najlepszy, ale wiedz ze tak do końca godny to nie jesteś i tylko ze nie ma nikogo takiego naprawdę godnego objąć to stanowisko to będziesz ty bo ktoś musi
  • Odpowiedz