Wpis z mikrobloga

No elo, tym razem trochę większy kaliber i nieco dłuższy opis. Modyfikacja słuchawek Hifiman, znanych z korzystnej jak na swoją jakość ceny. W przeciwieństwie do wcześniej pokazanych projektów są to słuchawki ortodynamiczne (magnetostatyczne - ang. planar magnetic). Takie przetworniki, spopularyzowane przez Yamahę w latach 70 przeżywają ostatnio drugą młodość za pośrednictwem takich firm jak Audeze czy właśnie Hifiman. Różnią się znacznie od standardowych dynamicznych przetworników - polimerowa, najczęsciej mylarowa membrana o dużej średnicy z nadrukowaną cewką wychyla się w jednorodnym polu magnetycznym (stąd kolejna nazwa - izodynamiczne) wytwarzanym przez magnesy. Dzięki takiej konstrukcji membrana ma dużą powierzchnię przy niskiej masie - co zapewnia znakomitą reprodukcje dźwięku. Płaski kształt membrany gwarantuje bardziej naturalne brzmienie niż w przypadku przetworników dynamicznych.

W tym przypadku modyfikacja polegała na wykonaniu drewnianej obudowy z mahoniu acajou. Mahoń został pokryty szelakową politurą (skromne ~50 warstw). Poprawione zostały warunki pracy przetwornika, a także wymieniłem pady i przewód na taki z czystej miedzi do zastosowań medycznych. Wełna zintegrowana została z pałąkiem przez właściciela, zdecydowanie poprawiła wygodę noszenia.

#sluchawki #diy #zainteresowania #zrobtosam #sluchawkiboners #audioboners #chwalesie #michauczok
Pobierz michauczok - No elo, tym razem trochę większy kaliber i nieco dłuższy opis. Modyfikac...
źródło: comment_sHtpqFFHkdrCiDXU3VwEkgWsMPmrsye2.jpg
  • 20
@Sergeant_Matt_Baker: A zapomniałem napisać nawet, 5LE jak sam zauwazyłeś.
@Sandman: te podłużne były robione ręcznie, mogą być lekkie nierówności, na zdjęciu wydaje mi się że jest troche pyłu na krawędziach. Dołączam zdjęcie zrobione przez kolegę, mam nadzieje że się nie obrazi :)
@Ojezu: Tak, fabryczne sma, jak tak wystają jak u mnie to jest nawet wygodnie, bo da się kręcić nakrętką na wtyku, seryjnie jest dramat :D
Pobierz michauczok - @SergeantMattBaker: A zapomniałem napisać nawet, 5LE jak sam zauwazyłeś....
źródło: comment_a9iLfThdFcEKdfdMrGUHvoJo3OOLvUnU.jpg
@michauczok: Identycznie to u mnie wygląda, przynajmniej da się odkręcić jak się za mocno dokręci. Z 1 strony mi się zawsze za bardzo skręca. Hifimanów bym chętnie tych wyższych posłuchał, póki co tylko 400 słyszałem i słabo to wypadło.
@RARvolt: To nie ten model ;p A konkurencja na poziomie brzmieniowym HE-6 jest droższa. 5le używane da się dostać poniżej 2k, na gwarancji wymieniają na nowe bez gadania. Nie jest to tanio, tylko względnie tanio jak na to jak potrafią zagrać. A tor się da taniej złożyć, mamy w Polsce silną ekipę DIY :)
Dla mnie T1 zdecydowanie za suche, musiałbym posłuchać z jakiejś soczystej lampki, może zmieniłbym zdanie, ale beyery to raczej nie moje granie. Za to K1000 i HD800 nie dają o sobie zapomnieć, może kiedyś, za dużo tych fajnych słuchawek, dobrze że mam okazje sobie posłuchać kupy sprzętu przy okazji modyfikacji.
@michauczok: Sennheisery są dla mnie nudne jak flaki z olejem i kompletnie nie rozumiem ich fenomenu, oraz ceny wyższej o 1000 od t1. Akurat t1 mają ten drajw na średnicy którego tam brakuje oraz fenomenalną holografie, ale fakt jest taki że na vioelectric było za sucho. K1000 nigdy nie słuchałem a z chęcią bym o nie zachaczył uchem :). Dla mnie z dynamików kumpel stwierdził że najlepiej by zagrały grado gs1000/ps1000.
@Ojezu: No to widzę gusta mamy różne, mogę powiedzieć to samo o tesli co ty o sennheiserach, a tych drugich w życiu nie uznałbym za nudne. Pytanie jak długo miałeś okazję odsłuchiwać jedne i drugie, bo tesle to może 20 minut słuchałem i tylko na cayinie lampowym jakoś dawały radę, za to HD800 kilka miesięcy, i za każdym razem robiłem WOW. Wprawdzie na chwilę obecną byłyby dla mnie pewnie krokiem w
@michauczok: Staxów nigdy nie miałem okazji posłuchać, ja akurat tesli dłużej słuchałem i mam okazje bo kolega je ma (teraz t90 jubilee sprzedaje jakbyś chciał). Ogólnie szkoła grania począwszy od hd600 jakoś mi nie podchodzi tak jak granie akg czy tesli beyera.
Jak hd800 są krokiem w tył to co ty za sprzęt teraz masz ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ojezu: Swój projekt naturalnie, planarny, i spokrewniony z tym co tutaj wrzuciłem. Należę do tej części społęczeństwa która w normalnych warunkach mogłaby sobie pozwolić maks na mid-end, ale jako moder i twórca mam przyjemność obcowania z różnymi perełkami :)
@michauczok: Wrzuciłbyś jak to wygląda i na jakim przetworniku jest oparte :). Może nawet jakiś osobny wpis? Jak z Warszawy jesteś to chętnie uraczyć mogę graniem obravo hamt-1