Wpis z mikrobloga

Cumple mireczki, jeździ ktoś Almerą N16 (2003-10k zł) albo Mercem w202 (97 - 6k zł)?
Potrzebuje na szybkości kupić następne auto, oba są w dobrym stanie (przynajmniej wizualnie xD) i zastanawiam się który wziąć.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z jakimś z tych samochodów? Sercem jestem za Mercem; a rozumem, klimą i fajnym komputerem za Almerką.
  • 9
@saper_vodiczka: @o00o: Koledzy, że tak powiem wszystko w miarę już sprawdzone. Mercedes sprzedaje ASO Merca w moim mieście, za wydaje mi się śmieszne pieniądze (6000zł), w naprawdę dobrym stanie 1.8 benzyna ~160k przebiegu i na tyle też wygląda. Minusem jest tylko to, że to praktycznie golas, bez klimy i bajerów no ale ma szyberdach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

.. a Almerka z kolei dużo młodsza, też
@ocelote: Almera jest solidnym samochodem, w dalszej rodzinie ją mieli i mechanicznie żadnych problemów nie było. Jest raczej nudnym wozem, pod względem prowadzenia przynajmniej (we wnętrzu u mnie mieli bieda-wersję, lepsze może ciekawiej wyglądają niż tamto wnętrze więc nie chcę oceniać). Jak nie szukasz specjalnych wrażeń z jazdy to może się dobrze sprawdzić.

Mercedesa już miałeś to mniej więcej wiesz czego się spodziewać. Plusem w sumie jest właśnie cena - za
@ocelote: Ogolnie to tez szukam teraz auta do 10000zł. Almerę biorę pod uwagę, ale z tego co czytałem to z benzyniaków lepszy jest 1.5 mniejsze spalanie, nie bierze tyle oleju i roznica w mocy niewielka , ale sam nie miałem okazji sprawdzic. A mercedesa 202 1.8 miał mój brat i troche nim jedziłem. wygodne, solidne auto, no ale spalanie tez nie jest najmniejsze.