Wpis z mikrobloga

1. #!$%@? w #cnc ponad 10 lat.
2. Programuj Lasery, Wykrawarki, Frezarki za miliony monet
3. Nawet #!$%@? 5 axis - tak ło z palca kosmosy piszesz
4. Szef płaci ci jak za zboże bo maszyny fruwają pod orbitę
5. Przychodzi zielonka do pracy na przeszkolenie
6. Czytaj status FB zielonki - programista CNC
7. (ʘʘ)
  • 37
  • Odpowiedz
@Primoza: Do nas przyszła nówka mori nlx 5000, poustawiali wszystko, miało brykać, tylko słabo zbazowali i wrzeciono za 100 k euro poszło się paść. :-)
  • Odpowiedz
@TSoprano: Grubo. Te NLX to zastąpiły CTX czy to rozwojowa wersja ?
U nas szef sam poziomuje i serwisant tylko sprawdza. Ja we wtorek odbierałem DMU 50 championa - narazie 14k obr/min śmiga pięknie. Przeszła test cyrkulacji obrotami i ruchami wszystkich osi przez godzine. Po tym robimy na toczonym wałku otwory pod różnymi kątami. Idzie to na współrzednościówkę pomiarową. Jak narazie wszystko zgodnie ze specyfikacją. Przydałby się test na DMU
  • Odpowiedz
@Primoza: Ja to się właśnie zastanawiam: jacy ryzykanci zatrudniają zielonki ;)
Jestem hobbystą (3osie sam złożyłem, piszę i z palca i z cama) i jak czasami widzę po necie pytania osób, które już pracują na nowych maszynach to kisnę ;) Kto ich zatrudnia?
  • Odpowiedz
@Gabu:w tej branży jak chcesz mieć ludzi do roboty to sobie musisz ich sam wyszkolić bo już wszyscy chyba wyjechali. U mnie każdego nowego szkolą minimum 3 miesiące (a jak komus nie idzie to nawet dłużej) W sumie to nawet ludzie z kilkuletnim doświadczeniem siedzą na tych szkoleniach po 3 miechy

  • Odpowiedz
@rebul4: nawet jakby każdy po 5000zł zarabiał, to firma nie byłaby stratna. Nie daj sobie nigdy wmówić, że firma która zatrudnia ponad 20 osób na stołkach przechodzi kryzys. My z dołu zawsze będzimy dostawać tylko ochłapy, nie ważne, czy dostaniesz 1500 czy 15000 na rękę.

W Polsce robi się to samo co na zachodzie i sprzedaje się tak samo. Dlaczego więc pracownik z polski zarabia 2000 zł a z niemiec
  • Odpowiedz
@hallomaja: Wyjedź zagranicę na pół roku to zobaczysz dlaczego tak jest. Jestem od tygodnia w firmie która robi formy wtryskowe z aluminium (tak na oko to średnia waga surowca oscyluje wokół 500 kg( ͡º ͜ʖ͡º)) i tu nie ma kierownika, na 30 maszyn jest jeden konstruktoro- technolog, nie ma ani technologi ani rysunków, W ogóle nie ma żadnych papierów a wszystkim zarządza szef plus 4
  • Odpowiedz