Wpis z mikrobloga

Szkoda, że z #braun będzie to samo. Człowiek naprawdę sensownie gada, jest o niebo lepszy niż #jkm i jakby się naprawdę w to wgłębić (roszczenia żydowskie, Magdalenka, niebezpieczne związki Bronka) to wszystko składa się w logiczną całość i troska o naszą sytuację geopolityczną jest naprawdę uzasadniona. W dodatku jako libertarianin zupełnie odpowiada mi gospodarczo. Co prawda jestem niewierzący, a Braun mocno akcentuje swoją wiarę, aczkolwiek nie przeszkadza mi to tak bardzo (szczególnie jeśli jest wolnościowcem), w dodatku uważam, że konserwatywne podejście do spraw światopoglądowych może być niejako spoiwem na trudne czasy.
Szkoda, że mirki podłapały tylko #kondominium i #szczescboze. Jeśli chodzi o telewizję i gazety to tylko wyczekiwać medialnej śmierci tego polityka, o ile już nie nastąpiła, ale nawet Mirkom, którzy potrafią patrzeć trochę szerzej znudzą się śmieszne powiedzonka i cały potencjał intelektualny oraz zdecydowane poglądy pójdą na marne, bo spłynie na niego hejt i frustracja tak jak na Korwina.

Tak uważam.
  • 9
@subterranean4: Zastanawiałem się czy przypadkiem jego kampania nie miała być formą promocji książki o koneksjach Komorowskiego, a całość miała przyciągnąć odpowiednią grupę ludzi, ale potem przeczytałem książkę i posprawdzałem kilka referencji w niej wymienionych.

Jedyne co to kwestie wiary, choć z drugiej strony wolę już napastującą moher babcię, którą zawsze można przekonać cytatem z biblii o miłości do bliźniego niż sunnitów czy charydżytów.

Nie wiem tylko czy Braun byłby w stanie
@ediz4: ja zagłosowałem na Brauna, bo właśnie nie znalazłem rażących odchyłów. Wiadomo, że nie ma kandydatów idealnych - tak tutaj jest trochę przesadne akcentowanie wiary. Dla przeciętnego odbiorcy wstawki o masonerii też brzmią jak szaleństwo, ale wystarczy poczytać.
@subterranean4: Tak ale np: akcja z krzyżem, akcja w PKW. Jego strony są przepełnione treściami katolickimi. Popiera go kilku hierarchów. Zobaczymy co się z tego urodzi, czy będzie tworzył jakąś formację, czy gdzieś dołączy a może nie będzie nigdzie startował oprócz wyborów prezydenckich. Dla mnie Braun jest trochę zagadką bo mało informacji o jego planach.
@a665321: ale o jakich źródłach tutaj mówisz? Kondominium to współpanowanie państw nad innym terytorium. Braun określa tak obecną sytuację Polski, ponieważ łączą nas klientelistyczne stosunki z naszymi "sojusznikami" - chcemy się wkupić w ich łaski i realizujemy korzystną dla nich politykę, zależnie od tego, co dzieje się na scenie międzynarodowej. Mowa jest o tym w większości jego wywiadów.