Wpis z mikrobloga

Trochę mnie nie było ostatnio na Wykopie. Co tu się stało z główną? W którym momencie z tuby propagandowej JKM tutejsza społeczność przekształciła się w sektę (bo nawet nie zwolenników sądząc po zaklinaniu rzeczywistości) PiS-u i Dudy? To już wolałem was jako wolnorynkowych ekstremistów niż jako bezideowych socjalistów. (,) #polityka #wyboryprezydenckie2015
  • 7
  • Odpowiedz
@cypispga: To jeszcze uprawniałoby niegłosowanie na Komorowskiego - choć źródło jest dość podejrzane. Ale skąd uwielbienie i gebbelsowe podejście do kandydata Dudy? Szerzej nieznany jeszcze kilka miesięcy temu, nagle wygląda na nowe zbawienie polskiej polityki - przynajmniej czytając tutejsze komentarze. Zrobił coś o czym nie wiem?
  • Odpowiedz
@Kkrieger89: Ja to widzę raczej jako przeciwwagę dla TV gdzie non stop jest że nas "Święty Prezydent" o nieskalanej przeszłości który winien być Kanonizowany zaraz po JPII.

A proszę powiedz mi dlaczego jest podejrzane to co pisze Sumliński? Podejrzane bo inne niż podają media?
  • Odpowiedz
@cypispga: Ja nie widzę nigdzie świętego prezydenta. W większości miejsc, zwłaszcza gazet śmieją się z obu kandydatów a komentatorzy dość ostro po nich jadą. Na wykopie nie ma żadnej równowagi tylko maniakalne wykopywanie wszystkiego co przeciwko Komorowskiemu (nawet jeżeli to nieprawda!) i wychwalanie Dudy. To naprawdę wygląda jak zestawianie zbrodniarza z mężem stanu i aniołem. Stąd pytam o źródło tak ekstatycznego podejścia do Dudy.

Podejrzane bo inne niż podają media?

Jeżeli
  • Odpowiedz
@Kkrieger89: Duda nie jest lepszy i nić mądrego nie oferuje, no może po za jednym paniką w obozie PO po jego wygranej.
A ja nie odpowiadam jedynie zazwyczaj taka argumentacja płynie z usty osób negujących teorie Sumlińskiego.
Jeżeli masz inna chętnie ją poznam? Z całym szacunkiem do poglądów.

A co do wielu na wykopie lecą jak owce za nurtem, owszem nurt inny jak w mediach ale nadal nurtem jest.
Zawsze to
  • Odpowiedz
@cypispga: Nie ma czegoś takiego jak jakaś mityczna przeciwwaga, przynajmniej moim zdaniem. Jeżeli stare janusze łykają papkę TV a my ich oceniamy to wypadałoby samemu nie być ślepą owieczką lecz człowiekiem rozumnym. Napisałem dlatego, że dla osoby trzeciej główna wykopu wygląda stronniczo niczym Trwam albo i gorzej.

Co do Sumlińskiego chodzi mi zwyczajnie o aspekt obiektywizmu i nauki. Książka jak rozumiem dopiero wyszła i nie została jeszcze należycie zweryfikowana - tak
  • Odpowiedz
@Kkrieger89: Książka jest bodajże 7 w której pisze o WSI, mam nadzieję że czytałeś lub wysłuchałeś z jeden wykład. Temat ciągnie się od 2008 [z Komorowskim] jak mu o 6 rano pobudkę zrobili bo za bardzo się interesował smutnymi panami, wcześniej długo grzebał w śmierci Popiełuszki .
Owszem lubię teorie spiskowe taki mój konik, ale jak składam wydarzenia na osi czasu i analizuje kto z kim kiedy to zaczynam się obawiać
  • Odpowiedz