Wpis z mikrobloga

Mireczki, od dłuższego czasu szukam informacji jak i wstawek DIY odnoście wygłuszania drzwi pokojowych. Wiadomo pierwsza zasada to szczelność, ale przydałoby się jakiś diy z pomysłowymi rozwiązaniami - jakie maty itp.. W polskim internecie cisza, albo żenujące heheszki z pytających. Przerabiał ktoś może taki temat lub ma jakieś ciekawe strony z tym? Chodzi o drzwi pokojowe, ja się chcę odciąć od dźwięków z zewnątrz jak i na odwrót. Kupno gotowców aktualnie niestety odpada - nie mogę ruszyć starej framugi.

#remont #remontujzwykopem #jakwygluszycpiwnice #diy #wygluszanie pozwolę sobie też zawołać #audio bo może ktoś sobie studio wygłuszał.
  • 6
  • Odpowiedz
@kurvvawszystkozajete: na zajęciach z akustyki koleś grzmiał, że podstawa to uszczelnienie dotychczasowej warstwy tzn. kup sobie (albo zrób z jakiejś pianki?) takie uszczelniacze do drzwi, jak zamykasz drzwi to się dociskają (wiesz taka guma co uszczelnia) to jest podstawa
a dalej to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kurvvawszystkozajete: wydaje mi sie ze panele dzwiekochlonne na scianch + na dzwiach takie jak w studiu nagraniowym pomoglo by odciac dzwieki z wewnątrz

Tańsza wersja takiego panelu to wytłoczki papierowe po jajkach takie na 50 szt. U mnie na osiedlu goscie mieli hip hop studio jedna sciana drogim panelem pozostale wytloczkami i nawet to dawalo rade :) tylko dosyc smiesznie wygląda
  • Odpowiedz