Wpis z mikrobloga

Mirki. Ostatnio rzucili do biedronki tablety graficzne One by Wacom M. Chodziłam po pobliskich biedronkach i niestety nie zdążyłam, bo wszyscy się rzucili na taką okazję ( ͡° ʖ̯ ͡°) Teraz pytanie do Was... Czy dostanę jakiś nowy tablet w mniej więcej takim samym przedziale cenowym (150zł) o podobnych parametrach do tego? Niestety nie stać na droższe, a zaczynam przygodę z grafiką ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • 23
@Pchelek: @dobrywieczor: Ja nie miałam do czynienia z tym za bardzo... Jakbyście dali mi parę wskazówek to byłabym bardzo wdzięczna :) . Właśnie też odnośnie rozmiaru. Czym to się różni? Na którym dla osoby początkującej byłoby najlepiej?
@Kodia: @dobrywieczor: zależy do czego chcesz używać. Jak projektowanie lepiej mieć mniejszy dlatego że używasz często funkcji z skrajnych rogów ekranu i musisz się ręką namachać. Jak rysowanie to lepszy będzie duży bo pracujesz kursorem w 1 miejscu.

Pracowałem na 3 różnych tabletach i większego niż A5 bym nie kupił
@Pchelek: Jeśli A5 to wtedy byłby to rozmiar S chyba... Zastanowię się nad tym. Znajomy zakupił rozmiar M i miałam okazję raz spróbować, ale coś mi nie pasowało... Może faktycznie mniejszy rozmiar byłby dla mnie wygodniejszy :) Dziękuję bardzo za odpowiedź.
@kanaka: Na tablecie właśnie nie ._. Miałam raz okazję spróbować u znajomego, ale musiałabym dłużej nad tym posiedzieć. W realu sporo rysuję i myślałam, żeby zająć się grafiką. Do tej pory to było męczenie się touchpadem w lapku -.- A myszką kompletnie nie wychodzi. Stąd pomysł na tablet...
@Kodia: weź jeszcze pod uwagę, że rysując na tym tablecie pasuje byś miała jeszcze photoshopa(zawsze można "triala"( ͡° ͜ʖ ͡°)) i żeby laptop w miarę dawał rady(no z 4gb ramu i jakiś średni procek), mam one s i raczej na start jest dobry(raczej ciężko żeby inne firmy konkurowały z wacom).