Wpis z mikrobloga

Z góry uprzedzam, że nie chcę tutaj hejcić Korwy w żaden sposób, mamy już wystarczającą ilość postów "beka z korwę xD" , ale chyba w końcu uświadomiłem sobie, dlaczego #jkm jest skazany na niski %.


Większość nastolatków (zwłaszcza facetów) jest mocno prawicowa, więc kiedy już nabiją ten 18 lvl , Korwin wydaje się być najlepszym kandydatem. Zaczynają więc na niego głosować i śledzić jego poczynania na fb / yt /wypoku , gdzie często spotykają się z ludźmi przeciwnymi Korwinowi (głównie przez jego "ciekawe" wypowiedzi). Wtedy zaczyna się faza bronienia krula, podczas której wyborcy starają się wybronić JKM z każdej głupoty którą powiedział oraz "wytłumaczyć lemingom o co tak naprawdę chodziło, bo telewizja manipuluje wypowiedziami!!!111". I tutaj właśnie zaczyna się upadek każdego kuca - po 2, 3 latach ciągłego bronienia i tłumaczenia krula z jego wypowiedzi (hitler, górnicy, gwałty itp) wyborca zaczyna mieć dosyć. Pojawiają się wątpliwości, czy na pewno Korwa to najlepszy wybór, przy okazji powoli wchodzą na rynek pracy i zdają sobię sprawę, że niewiedzialna ręka wolnego rynku niezbyt im pomoże. W końcu, po kilku latach Korwie udaje się zniechęcić takiego kuca ciągłymi wypowiedziami o hitlerze, więc ten zaczyna szukać innej partii, jednocześnie zachowując w sobie uraz do krula. Jednak przez ten czas nowe roczniki zdobyły prawa wyborcze i zaczynają swoją podróż kuca od pierwszego etapu. Podejrzewam, że liczba nowych wyznawców = liczba kuców które porzuciły Korwę, więc wynik wyborczy pozostaje przy tej samej wartości. I tak będzie się to kręcić, dopóki krul pozostanie w polityce.


#korwin #wybory
  • 16
@Verkun: Przykro mi ale nie ma innego rzeczywiście wolnorynkowego ugrupowania o tak licznym zapleczu jakie ma partia Korwin. Nadreprezentacja nieogarniętej młodzieży co prawda zaniża poziom, ale i ona kiedyś okrzepnie i nabierze rozsądku i obycia politycznego. O ile głosowanie w wyborach prezydenckich na JKM trąci desperacją o tyle o wynik >5% na jesień jestem spokojny.

Kukiz zgarnął zbyt wysoki wynik i stał się bardzo łakomym kąskiem do rozegrania przez różne
@Verkun: > Pojawiają się wątpliwości, czy na pewno Korwa to najlepszy wybór, przy okazji powoli wchodzą na rynek pracy i zdają sobię sprawę, że niewiedzialna ręka wolnego rynku niezbyt im pomoże.

To, że nie jest najlepszym wyborem to wiadomo. Ale to nie oznacza rezygnacji z popierania rozwiązań wolnorynkowych.
Duża ilość osób idzie nawet dalej (w tym ja), i zaczyna się zagłębiać w libertarianizm czy nawet anarcho-kapitalizm.

Wśród znajomych jeszcze inne nastroje.
@Polandball: Poglądy bardzo podobne, a nie muszę co tydzień wysłuchiwać głupot o hitlerze i gwałtach, ani tłumaczyć rodzinie i znajomym dlaczego mieliby głosować na człowieka który chce strzelać do górników. Ja tu widzę same plusy.

@maciej-kalinowski: Jak to jak, Bóg zapłać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DiKey: Liczę, że Braun założy swoją własną partię. (zwłaszcza po tej całej akcji z "budzeniem śpiących rycerzy" i pobudka.org)

@
Liczę, że Braun założy swoją własną partię.

@Verkun: XD
Tak, będziemy mieli partię Brauna, Kukiza, KORWiN, UPR, KNP i RN, a wszystko poniżej 5% xD
@Verkun: Ok to dodam tylko, że jak sam przyznałeś usłyszałeś o tym człowieku niedawno. Wiedz zatem, że w środowiskach religijnych, antykomunistycznych i "spiskowej teorii dziejów" jest dość znany. Myślę że reprezentują je przede wszystkim osoby starsze. Biorąc pod uwagę reakcję wykopu pewnie statystyki u młodszych wyborców będą mu rosły. Jeżeli irytuje Cię hitlerowanie to zawsze Masz do dyspozycji Wilka.