Wpis z mikrobloga

@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Tak jak mówiłem po debacie. Konsekwencje dla Korwina były do przewidzenia, wszyscy poważni ludzie się od niego zdystansowali i zostało mu tylko bicie piany na JOW. Spowodowało to medialną gównoburzę i negatywną propagandę (nieistotne kto miał rację). Pogrążyło to Korwina. Zdziwiło mnie to, że nie uderzyło to w ogóle w Kukiza, wręcz przeciwnie.

ps
uważam że tekst z górnikami, był zgodny ze starym jego repertuarem, więc nie miał wielkiego
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Uważam że miał nierówną formę, na początku słabo, potem miał przebłyski. Z ataku Korwina wybrnął wyśmienicie. No i nie dał się sprowokować. Wiesz co by z nim było, po ogłoszeniu wyników w UK, gdyby się zgodził na tą łaskawą propozycję Korwina? On miałby może 10%... a Korwin 6%.

A tak Krul jest skompromitowany, zgaszony jak pet.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @zgnily: Chyba niekoniecznie dobrze wybrnal bo zareagował bardzo emocjonalnie i nie odpowiedział na wytknięte przez Korwina wady jowow. Po prostu ludzie w Polsce maja w dupie debatę, ważniejsze bylo m jak milosc albo liga mistrzów. Nawet jesli ktos by sie skompromitowal na debacie to i tak nikt tego nie zrozumie - zbyt duza wagę przypisuje sie tu do szczegółów i smaczków, a wybiorą i tak tego, który
  • Odpowiedz
@Rizzo: Zareagował najlepiej jak mógł, człowiek zaatakowany z zaskoczenia przez człowieka lepiej uzbrojonego i dobrze przygotowanego by wykorzystać małą ilość czasu (formuła "debaty" ograniczała polemikę do zera). Zachował zimną krew i jeszcze sobie zakpił z Krula (panie Januszu, napewno dostanie pan mój głos, jeśli będzie pan kandydował na króla...).

RN nie ma elektoratu z gumy. Korwin, a szczególnie Kukiz, już tak.
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Korwin kolejny raz udowadnia, że nie nauczył się jacy ludzie realnie mają prawo do głosowania. Tak to by nie stosował żadnej kontrowersyjnej hiperboli w wywiadach, ale wydaje mi się, że to przemawia bardziej jego charakter (nie potrafi po prostu się zamknąć, jak wzbierają w nim emocje).
Ale nie wydaje mi się, że dojście do władzy ma tak wielkie znaczenie dla Korwina, jak głoszenie ideałów wolnościowych. I w tym kontekście,
  • Odpowiedz
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: większość wyborców Kukiza nie wie nawet co to JOWy. Uważasz, że w tym wypadku jest udolnym politykiem? Na korwina raczej ludzie byli świetnie obeznani, DLACZEGO, JAK i PO CO GŁOSUJĄ.
Szczerze ... Kukiz po prostu "porwał" tłum+świetne sondaże i ludzie pomyśleli, że może jest szansa do#bać Komorowi i Dudzie i zagłosowali... Z kilku antysystemowców, ludzie wybrali najgorszego z możliwych (z całym szacunkiem dla Kukiza). Nie zgodzisz się?
  • Odpowiedz