Wpis z mikrobloga

Oddałem swój głos na Kukiza, cała moja rodzina również.
W drodze do Karpacza dzisiaj zabrałem autostopowiczkę, której jeśli wierszyć, wybiłem z głowy oddanie głosu na Komorowskiego.

Cieszę się z wyników. Ruch antysystemowy rośnie w olbrzymim tempie.
Zaskakuje mnie również wysoki wynik Krula. Mimo, że część elektoratu Korwina zagłosowała na osobę, która miała po prostu większą szansę, to zdobył 4,4 %. Gdyby nie Kukiz, może i nie zdobył by 20% ale pewnie realne byłoby 10-15%.

Sercem jestem z Krulem ale rozsądek mi dzisiaj podpowiedział, by nie dzielić głosów między ludzi, którzy tak naprawdę podzielają tę samą sprawę.

Tej siły już nie powstrzymacie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korwin #krul #kukiz #wybory #polityka #takietam
  • 7
  • Odpowiedz
@KRSS: Dobra robota zagłosowałeś za zabetonowaniem polskiej sceny, teraz główni kandydaci, razem ze swoimi partiami są gotowi nawet wprowadzić to przed wyborami do sejmu i co to oznacza? Wodzostwo partyjne PO wystawi jedynego swojego kandydata, z poparciem partii, wodzostwo PiS wystawi swojego, a posłuszny elektorat jednych i drugich ślepo poprze tych kandydatów. Reszta wyborców w regionie (40-60%) które nie będzie popierać ani jednego ani drugiego wiedząc że tylko oni się
  • Odpowiedz
Sercem jestem z Krulem ale rozsądek mi dzisiaj podpowiedział, by nie dzielić głosów między ludzi, którzy tak naprawdę podzielają tę samą sprawę.


@KRSS: Chyba tak z połowa ludzi głosuje nie wg poglądów, a wg tego kto ma szansę, kto nie ma szansy, żeby głosować przeciw któremuś kandydatowi itp.
Nosz kurde. Dlaczego ludzie nie głosują po prostu zgodnie z przekonaniami?
To dlatego tak łatwo nimi kierować poprzez sondaże.
  • Odpowiedz
@mike78: Ludzie głosują za populistycznymi hasłami.
Wystarczy rzucić "kler, in vitro, eutanazja" i ludzie z uśmiechem na twarzy będą akceptować każdą to coraz głupszą decyzję byle nie rządziili tamci.

@maciej-kalinowski: Będziesz głosował na mniejsze zło w II turze czy chcesz czy nie chcesz.
Kukiz jest kandydatem anysystemowym, krytykującym głośno i PiS i PO i za tym ludzie głosują a nie za JOWami.
Gdyby nie jedna osoba, która jest takim łącznikiem między antysystemowcami to Korwin miałby 8%, Ogórek 6% Kowalski
  • Odpowiedz
Będziesz głosował na mniejsze zło w II turze czy chcesz czy nie chcesz.


@KRSS: Ale w II turze już nie ma mojego kandydata, głosuję na tego, do którego mam bliżej. A w pierwszej turze było wyjątkowo bogato tym razem i rzucanie się na kogoś innego niż rzeczywiście się popiera było bez sensu po prostu. Kukiz i tak nie wszedł do drugiej i tak nie wszedł, a krula to osłabiło mocno
  • Odpowiedz
@mike78: Od samego początku było wiadomo kto będzie w II turze a Krul osłabił swoją pozycję na własne życzenie.
20% Kukiza nie da się przemilczeć w mediach i przejść obok nich obojętnie tak jak obok 8% każdego z kandydatów.
Nie oddaje głosu tylko dla tego, że Kukiz ma większe szanse, oni wszyscy mają zbliżone programy o czym świadczy bliska współpraca i Korwina i Kukiza.
  • Odpowiedz