Wpis z mikrobloga

Mirasy z #apple

Zastanawiam się nad zainwestowaniem w jakiegoś macbook'a, bo zaczyna irytować mnie mój pc, a raczej brak możliwości przenoszenia, dlatego mam kilka #pytanie :
-Czy na osx można robić wszystko tak jak na win? Chodzi mi np. o oglądanie filmów online, albo pobieranie z torrentów i odtwarzanie ?
-Na jakich najniższych parametrach można na takim cudeńku normalnie pracować ?
-Opłaca się kupować używany czy szukać tylko w salonach ? (chodzi mi o żywotność baterii)
-Air to shit?
Dodam tylko, że z mojego odbytu wychodzi kał, a nie dolary więc prosiłbym o sensowne odpowiedzi, 12k na lapka nie mogę wydać...
Z góry dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
-Czy na osx można robić wszystko tak jak na win? Chodzi mi np. o oglądanie filmów online, albo pobieranie z torrentów i odtwarzanie ?


@Georgiamayellen: flash jest, utorrent jest, vlc jest

-Na jakich najniższych parametrach można na takim cudeńku normalnie pracować ?

zależy co rozumiesz przez pracę

-Opłaca się kupować używany czy szukać tylko w salonach ? (chodzi mi o żywotność baterii)

w starych pro (nie retina) kupisz nowiutką baterię za
@Georgiamayellen: Zlecałem ostatnio w firmie wymianę w Air (o ile pamiętam 2012), we wrocławiu 540 zł, dla mojej 15' retiny 2012, która czeka na wymianę to jakieś 700 zł. Oprócz baterii w retinie można jeszcze wymienić dysk jeśli dusza pragnie, ram niestety nie ale na szczęście mam 16 ;]

Jeśli chodzi o Twoje wymagania to Air, lżejszy, dłuższa praca na baterii. Może nie ma retiny ale sporo taniej.
@Georgiamayellen: jesli chcesz miec swój pewny sprzet to polecam kupić NOWEGO aira 13", podstawowa konfiguracje (zamiast brac np 256GB dysk lepiej wziac 128gb dysk ssd i jetdrive 128gb - wygoogluj) no i ewentualnie 8gb ramu dla swietego spokoju wyjdzie 5k i masz lapka na lata ;)

1 protip: tylko maczka sie nie zamyka ale usypia (i tak w trybie czuwania ciagnie miesiac a ciaglej pracy na wifi do 12 godzin)

2
@Georgiamayellen: podstawowwa wersja 128gb dysk i 4 gb ramu to 4799

http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-air?product=MJVE2ZE/A&step=config#

z 8gb ramu to bedzie 5279 z rabatem studenckim bedzie 4962,26

do tego jetdrive 128gb jak potzrebujesz rozszerzenia pamieci bo taniej niz wiekszy dysk a na multimedia ne ztreba az tak szybkiego jak appleowe ssd
np w @X-KOM: http://www.x-kom.pl/p/203348-pamiec-securedigital-transcend-128gb-jetdrive-lite-130-macbook-air-13.html (wołam bo maja konto i mzoe maja jakis rabacik)

no i akcesoria/etui/przejsciowki wg uznania