Wpis z mikrobloga

Nie interesuję się zbytnio polityką i pewnie nie odkrywam w tym momencie Ameryki, ale nic mnie tak nie wkurza przed wyborami jak te wszystkie negatywne spoty uderzające w kontrkandydatów. I nie chodzi o to, za kim jestem, czy nie jestem. Według mnie to jest po prostu żenujące. Powinni się skupić na swoich planach i programach zamiast robić pełne dramatyzmu spoty typu 'ten zrobił to, ten zrobił sramto, a tamten powiedział, że cośtam', jak dzieci w przedszkolu -.- Dla mnie efekt takich działań jest zupełnie odwrotny do zamierzonego. Ale co ja, zielonka, tam wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polityka #oswiadczenie #niepopularnaopinia a może właśnie #popularnaopinia
  • 6
@niematakiegonumeru: W Polsce już od jakiegoś czasu partie głównego nurtu obrazy drogę kampanii negatywnej. Z resztą jest to bardzo skuteczne, bo dużo łatwiej zagłosować przeciw jakiejś partii i wybrać konkurencje jako mniejsze zło, niż zagłosować z przekonania ze dana partia jest ok. PO mimo skandalicznych rządów właśnie wygrywa przez to, że PiS ma ogromny elektorat negatywny.
@Variv: Zdaję sobie własnie sprawę z tego, że jest to bardzo skuteczne i dlatego tak robią. Ja jednak odbieram to w taki sposób, że sami po prostu nie mają nic sensownego do powiedzenia, więc tylko wytykają co się da przeciwnikom. I to mnie niesamowicie irytuje. Ale większość się niestety na to łapie.
@niematakiegonumeru: Oczywiście. Po co mają się wysilać jak można postraszyc konkurencja. Mnie bardziej denerwuje ze PiS czy inne partie same dają amunicję do strzelania PO. Im słabsza opozycja rym słabszy rząd.
@niematakiegonumeru: Pewnie. Ale zawsze można ilość gaf zminimalizować. Z resztą jeśli o PiS chodzi on swoim dość ostrym stanowiskiem w wielu kwestiach zdobywał i konsolidowal swój elektorat, jednocześnie odstraszając innych.. Wszystko fajnie ale chyba nikt Jarkowi nie powiedział, że tymi 20% czy 25% poparcia się wyborów nie wygrywa. Tak często jak PiS żadna partia sobie w kolana nie strzelał. PiS zamiast pójść droga centroprawicy (taka partia by kiedyś ) poszedł droga