Wpis z mikrobloga

  • 6
#android #wykopradzi Szukasz prądu w ścianie bo chcesz powiesić obrazek? Uruchom dowolną aplikację podającą odczyt danych z kompasu (u mnie gps status lub android sensor box) i odczytaj natężenie pola magnetycznego.

U mnie jest normalnie 30uT, ale przesuwając telefon po ścianie dookoła włącznika światła na odcinku 2cm odczyt wzrósł do 60. Bingo! :-)
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ETplayer: nie chciało mi się lutować takiego detektora na poczekaniu, zwłaszcza że potrzebowałem odczytu w rozdzielczości 15cm, więc byłby overkill
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@anonim1133: tak, one właśnie czytają natężenie pola magnetycznego. Nie chciałem korzystać z kolejnej aplikacji, jak już mam coś podobnego.
  • Odpowiedz
@uosiu: oczywiście, że po ścianie ;) W okolicach skrzynki rozdzielczej mam 100 μT, na normalnej ścianie bez kabli 45-50 μT, w okolicach włączników wzrasta tylko o kilka μT - na tyle mało, że można to uznać za błąd pomiaru. Pewnie słaby czujnik w telefonie.

W czasie remontu miałem taką dedykowaną zabawkę do sprawdzania kabli i prętów ścianach, działała na podobnej zasadzie.
  • Odpowiedz