Wpis z mikrobloga

Agencja #seo nie zrobiła dla jednej ze stron absolutnie nic od około roku bo dwie frazy już na początku współpracy (przy minimalnym nakładzie pracy) weszły na 5 i 8 pozycję. I tak sobie to wisi, bo frazy są takie, że wystarczy nie robić nic aby stały w miejscu :) Umowa oczywiście ciągle ważna, mam jakieś szanse na zerwanie jej przed czasem w związku z tym, że absolutnie nic nie robią a pieniądze co miesiąc biorą, czy jestem na przegranej pozycji i nie ma się co nawet wychylać?

#pozycjonowanie #seo #sem #google #serp
  • 22
@detektor_szczescia: skąd pewnośc, że nic nie robią? W SEO można działać tak, aby strona docelowa nie dostała ani jednego (widocznego) linka (lub kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt wartościowych), a pojawi się na wysokich pozycjach.

BTW. Skorzystaj z ahrefs.com bądź podobnych narzędzi - GWT pokazuje tylko próbkę linków i rzadko jest aktualizowane.
Nie licz na to, że Ci powiem - ale są takie metody ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście, znam branże i jest duże prawodpodobieństwo, że niestety masz rację - jednak najpierw uderz do nich i zapytaj co i jak. Pewnie nie zdradzą wszystkiego, ale jakiejś informacji muszą udzielić :)
@detektor_szczescia: @stoprocent: swl? Mam kilka stron walniętych swl w 2012r i porządnie zoptymalizowanych. w tym 1x joomla 1.5, 1x joomla 1.0.15 (!!!) kod, treści na bogato (kilkadziesiąt tysięcy znaków), fajny wygląd i szablon. z jednej strony swl zdjęty w czerwcu 2012 bo klient poszedl w cholere na 15 fraz 10 dalej w topach siedzi. Frazy bym powiedział średniej trudności
@stoprocent: No ja od lipca 2013 praktycznie zero swl'i, ale dalej mysle bylbym w stanie cos wyciągnąć ilością tak 1/100 tego co się kiedyś używało). Gorzej, proponuję pracodawcy zmienić sposób linkowania bo widzę proste schematy które zaraz #!$%@?ą filtrem

Ja teraz proste do średnich fraz jestem często w stanie zrobić dużo za pomocą tylko i wyłącznie przegrzebania strony i poprawienia treści pod kątem fraz.
@stoprocent: średnie frazy to dla mnie lokalne firmy z niezbyt mocno obleganych branż. Ot mając dużo contentu i relatywnie mało linków jestem w stanie wcisnąć stronę z materiałami budowlanymi + miasto. 2 przykłady - 25 fraz, 13 na pierwszej stronie 7 na drugiej, kilka gdzieś dalej. miasto wojewódzkie pokroju poznań/wrocław/kraków. Czy inne, ogólnopolskie frazy pokroju dajmy na to "wędki" co adwords keyword tool podaje 8-20k wyszukań i competition low do medium.