Wpis z mikrobloga

Będę miał wymienianą szybę z pzu auto szyby, i dowiedziałem, się, że w większości lecą do nordglas, ale w internecie sporo wyczytałem, ze to raczej masówka, i takie tańsze zamienniki wstawiają.
W poznaniu mam alternatywę jurpol, który też ma podpisaną umowę z PZU.
Może tylko moje wyczytane opinie o nordglas są z czapy
Zna ktoś temat?

#motoryzacja #samochody #poznan
  • 21
  • Odpowiedz
@DawajMario: regulamin nie precyzuje tego, czytałem już dawno.
Twója ironia nie jest na miejscu, bo zapytałem o coś innego, a ty czepiasz się jakbym trafił w jakiś czuły punkt Twój.
  • Odpowiedz
@Akuku69: Tak, jestem przeczulony na punkcie cudzych szyb samochodowych. :)
W swoim żywocie wymieniłem 8 szyb przednich z powodu odprysków kamieni i lodu. Wymieniałem podgrzewane i nie podgrzewane. Nigdy nie zdarzyło mi się aby coś spieprzono bo zwyczajnie przy tym nie specjalnie jest co spieprzyć tym bardziej że nie robisz tego u Chenia za flaszkie tylko z serwisu wykonującego te usługi na zlecenie TU. To nie jest wymiana korbowodu ani
  • Odpowiedz
@DawajMario: no i się dowiedziałem troszkę więcej u innego źródła, to gdzie mi zaproponują szybę to dostaje ten gdzie zostanie zaoferowana najtańsza szyba, nordglas używa swoich szyb, które są cieńsze i niektóre modele mają problem z szczelnością przy większych prędkościach(piszczenie i świst) nie jest to regułą, ale są takie przypadki.
Zawsze szukam drugiego dnia, nie po to płacę jakieś ochroni zniżek, i inne dodtkowe pakiety, by mi wciskano najtańsze rozwiązanie mimo iż mam gwarancję na montaż i szybę, bo za czas spędzony u mechanika nie zwracają kosztów.
Nie oczekuję oryginału, bo przed wykupieniem tego byłem świadom, ze nie mam na co liczyć na to(no chyba, ze z AC, bo wykupioną opcję wyceny oryginalnych części)

I cały czas w temacie nie chodzi o mi o fachowość, bo to wklejenie równe szyby z silikonem, chodzi o materiał szyby, co wytłumaczyłem wyżej
  • Odpowiedz
@Akuku69:
Mam w swoim samochodzie szybę wymienioną przez pzu na nordglass i muszę powiedzieć że zrobili to szybko(wymiana 20 minut,2 godziny czekania na zaschnięcie kleju)
Wszystko zamontowali ok , nie widać że coś było grzebane. Co do szyby to po roku nie ma rys, ani odprysków.
Ale nie ważne jaka szyba, ważne jest żeby nie jeździć wycieraczkami po suchym i nie żałować płynu do spryskiwaczy.
Na sucho to i szyba
  • Odpowiedz
@kondzio777: akurat wycieraczki to valeo albo alca
Płyn do spryskiwacza to mam swoje źródło(nie markeciak, tylko producent) a latem woda demineralizowana i koncentrat sonax)
A zamontowali Ci tam ten ich zamiennik nordglas?
  • Odpowiedz
@Akuku69: Montowalem ze 3 szyby w jurpolu w Komorniach. Wszysto wporządku, jakościowo nie są to szyby z salonu, ale dają radę. Ja akurat jeżdżę sporo, więc szybko je "zajeżdżam". Ogólnie polecam, bez fajerwerków ale i bez problemów
  • Odpowiedz
@Akuku69: chcesz powiedzieć że szyba jest tak cienka że przepuszcza wodę? :) dobra,już sie nie śmieję. Jeśli chodzi o orginał to nigdy nie miałem na niego wymiany ale z obserwacji uważam że Pilkington jest lepszy od fordowskiego orginału jeśli chodzi o odrutowanie do ogrzewania. A szyba jak szyba, nie przecieka i widze przez nią.
  • Odpowiedz
chcesz powiedzieć że szyba jest tak cienka że przepuszcza wodę? :)


@DawajMario: niczego takiego nie napisałem, powtarzam jeszcze raz, chodzi mi o szyby nordglass od firmy nordglass
PZU wymienia na nią w nordglasie, bo przy zgłoszeniu szkody, następuje licytacja, i kto oferują daną szybę najtaniej, ten wykrywa(analogicznie jak w assistance z autem zastępczym).
Doszły mnie złe słuchy o tych szybach(nie o serwisie!) dlatego chciałem zaczerpnąć trochę informacji.
Pilkington oferuje mi
  • Odpowiedz
nordglas używa swoich szyb, które są cieńsze i niektóre modele mają problem z szczelnością


@Akuku69: nie wiem do jakiego auta Ty będziesz zakładał tę szybę ale u mnie w gównianym Linku przy zbitej szybie zgłaszam szkodę, pani przez telefon daje propozycje warsztatów, wybieram ten który znam lub ten który jest najbliżej gdy nie mam czasu. Nigdy się nie wkręcałem w jakieś licytacje i zawiłości zleceniowe, bo mnie to zwisa w
  • Odpowiedz
@DawajMario: PZU są inne zasady, rozmawiałem z agencją i różnymi szklarzami i każdy taką samą wersję przedstawiał.
Mogę wpłynąć na decyzję rozmawiając dziś z rzeczoznawcą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Akuku69 odświeżam i wołam.
Wymieniłeś na nordglass? Ja mam swój oryginał pęknięty i w ramach ACSzyby mogę wymienić na zamiennik, właśnie od NordGlass.
Jak zadowolenie z tej szyby?
  • Odpowiedz