Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Od długiego czasu poszukuję dla siebie telefonu na lata. Zależy mi na fizycznej klawiaturze qwerty oraz na mobilnym biurze. Nie interesują mnie gierki. Wszystko wskazuje na Blackberry. Rozważałem Q10, a ponad miesiąca poważnie zastanawiam się nad Classic. Tylko teraz pojawia się problem z ceną. Nowy Q10 to ~900 PLN, a nowy Classic to ~1600 PLN (sklepy w Krakowie). Taniej można złapać tylko chińczyka, co nie wchodzi w grę. Pytanie: czy Classic jest na tyle odstający od Q10 żeby inwestować w niego dodatkowe 700 PLN (różnica cen).

Patrząc na specyfikację, to w klasie cenowej Classic można nawet kupić tańszego Samsunga Galaxy S5. Tyle że ten nie ma fizycznej klawiatury, na której mi zależy. Z drugiej strony brak fizycznej qwerty daje większy ekran.

Cena Classic wydaje mi się wysoka jak na taki telefon. Co zrobić z tym fantem? Czy wątpliwości są uzasadnione? Bardzo proszę o kilka słów porady od użyszkodników Q10 i Classic. Z góry dzięki!

#blackberry #telefony #kiciochpyta
  • 13
@Al_Ganonim: Ja również nie lubię telefonów dotykowych i raczej nigdy nie skuszę się na ten cud, więc mam (i szczerze polecam) Nokię E5. Mam ją już dobrych kilka lat (będą już prawie 4), i bateria (wciąż ta sama) wytrzymuje około 4 dni, telefon nigdy mi się nie zepsuł, działa bez zarzutu. Mogę jeszcze polecić model E71 - jest lepszy, jednak kupiłam swój telefon ze względu na niższą wówczas cenę. Ogólnie kupiłabym
@lady_marlene: Będę musiał wziąć E71 do ręki i spróbować jak się na nim pracuje, bo nie mam żadnego doświadczenia z Nokiami. No i bardzo ważne: wygoda użytkowania klawiatury. Mam duże dłonie, więc mikrotelefony mnie męczą :). Klawiatura BB ma odpowiedni profil klawiszy, który załatwia sprawę.

Rozglądnę się, podotykam i sprawdzę :). Dzięki :)
@Al_Ganonim: Z mojej E5 jestem bardzo zadowolona, więc to polecam od siebie. Kolega miał natomiast E71, również ma duże dłonie, ćwiczy jakieś sztuki walki, więc duży chłopak, i był zadowolony, najbardziej z tego że ma wytrzymałą obudowę. Porzucił ten telefon na rzecz jakiegoś mega wytrzymałego, który działa nawet pod wodą, ale zdążył mnie na te modele Nokii nakręcić, bo wcześniej tylko i wyłącznie SE. Inny kolega miał BB, ale nie śledziłam
@lady_marlene: Dzięki za te wiadomości. Przyznam szczerze, obawiam się Symbiana. Nasłuchałem się trochę negatywnych opinii na temat tego systemu, a sam nigdy na nim nie pracowałem. Tak jak pisałem, muszę wziąć do ręki, popróbować. W tym tygodniu odwiedzę kilka punktów i może tam znajdę zarówno E72 jak i Classic, żebym miał porównanie.
@Al_Ganonim: Też przechodziłem etap fizycznych klawiatur, miałem jeden z mniej znanych modeli z bardzo wygodną klawiaturą.

Przetestuj Swype u kogoś. Jak go spersonalizujesz pod siebie (robi się to stopniowo, poprawiając jego sugestie), to na żadnej klawiaturze, na której piszesz kciukami, nie osiągniesz takiej prędkości pisania. To dlatego nie dosyć, że wymierają telefony z pełnymi klawiaturami, to na dodatek rzadkością są jakieś mobilne składane klawiatury do nich. Klawiatury ekranowe ewoluowały. Sprawdź na
Pobierz Mordeusz - @Al_Ganonim: Też przechodziłem etap fizycznych klawiatur, miałem jeden z m...
źródło: comment_CyzVs6yTiZse9KUwqek8iOmIPJWk9f41.jpg
@Al_Ganonim: Pewno, najważniejsze żeby telefon Tobie odpowiadał. Uważam że dużo zależy od człowieka, od tego jak używa danej rzeczy. Najważniejsze to dbać i odpowiednio używać telefony, laptopy, chociaż niektóre już od początku są niewypałem i nadają się tylko na śmietnik. Ale jak ktoś mi mówi że ma telefon do kitu, a spada mu na chodnik podczas pisania smsów, to taka opinia jest dla mnie niewiele warta :). Mój chłopak ma Nokię
@Mordeusz: Na pewno będę sprawdzał jeszcze kilka modeli na żywo. Nie wydam przecież takiej kasy na kaprys. A nowy telefon mieć muszę. Za dużo już podróżuję, żeby nie być w stałym kontakcie na trasie.

Nie słyszałem o Swype. Poczytam i się rozglądnę. Wielkie dzięki za poszerzenie horyzontu :)

@lady_marlene: spędziłem już trochę czasu na Telepolis. Mam wrażenie że są mocno skrzywieni w stronę Sony. BB tam jest słabo opisane.
Oczywiście,
@Al_Ganonim: Jeżeli chodzi o połączenie mobilnego biura i fizycznej klawiatury to jest tylko Nokia i BlackBerry. Odnosząc się do Nokii które zostały Ci polecone to jeśli głównym kryterium jest cena to są one na tyle tanie że będą dość dobrze spełniały swoją rolę. Jeśli natomiast rozważasz jeżynkę to myślę że koniecznie powinieneś dopisać do swojej listy BB Passport. Porównując go chociażby na papierze z Classic to ma zdecydowanie lepsze bebechy jednak
@Al_Ganonim: ja rozumiem, ze potrzebujesz telefonu do pracy, ale polecam jednak zastanowić się nad Androidem. Ten system to nie tylko platforma do uruchomienia wściekłych krów (ptaków?), ale też i dostęp do największej bazy nerdowskich, ale przydatnych aplikacji.

Jako patentowanemu astrologowi może Ci się przydać mobilne Stellarium, a aplikacja ta nie jest już tylko zabawką uczącą odnajdowania gwiazdozbiorów...

Zwróć uwagę na jasność wskazanych obiektów...

http://i.imgur.com/ADrv7NZ.jpg

http://i.imgur.com/aJPhpIZ.jpg

Jedną z moich ulubionych aplikacji jest
W sklepie znajdziesz zaawansowane kalkulatory (w tym graficzne)
http://play.google.com/store/search?q=Scientific%20Calculator&c=apps
a nawet jakieś Gnuploty.
http://play.google.com/store/search?q=gnuplot&c=apps

Duży, niezasłonięty klawiaturą ekran może się przydać do czytania w czasie podróży PDFów z arXiva.

Na małych ekranach (powiedzmy do 3.5") klawiatura ekranowa była irytująca (łatwo o nadepnięcie na zły wciskacz), na dużych - można się do niej przyzwyczaić.

Przypuszczalnie też tym nowym Celestronem w OA (jak i wieloma nowymi teleskopami z GoTo) mógłbyś sterować z poziomu telefonu.
@rziomber: @Al_Ganonim:
A wszystkie te appki można odpalić na systemie BB10. Co do samego telefonu, dołożenie to kwestia gustu i wygody, Q10 sprawia wrażenie solidniejszego, ma wymienna baterię, gorszy wyświetlacz, brak szkła gorilla, Classic ma tą dodatkową belkę która jest bardzo wygodna no i trackpad który jest świetną alternatywą dla nawigowania się po menu. Ale baterie nie robią wrażenia,aparaty to samo.Oba telefony to świetny stabilny i wygodny system, świetna obsługa