Wpis z mikrobloga

Mirki - komputer "mediacenter" (realnie - głównie odtwarza bajki z playlisty, czasem jakieś fotki czy film...) pod kodi (dawniej xbmc, raczej standalone openelec).


Mam w zasadzie takie opcje (ponieważ potrzebuje rozmiaru itx "mniej niż microatx" oraz cyfrowego wyjścia audio):
- intel J1900 (prawdziwe quadcore intela, ale grafika to "tylko" zintegrowana HD) i w zasadzie tylko Asrock Q1900-itx
- któryś (5150?) AMD na AM1 z jakąś płytą - ale nie widzę tutaj niczego, co ma SPDif (choćby do wyprowadzenia z płyty na dodatkowego śledzia)....

coś przegapiłem?

#pc #pcmasterrace #komputery #xbmc #kodi #htpc
  • 43
A nie możesz jakiegoś fajnego settop z android ?
Bardzo dobrze sie sprawdza taki zestaw, nie grzeje i jak wybierzesz dobry układ to nie takiego filmu co by nie wydolił. Szybciej sie odpala, tańszy i zżera mniej prądu.
@dexters84: no ale jaki niby ten adroid? miałem parę "grubszy pendrive" android-media-cośtam wtykane w hdmi - słabo, a zwłaszcza że to ma być xbmc/kodi (ze względu na to, że rodzina włącznie z >70level są nauczeni tego używać).
@list86: RPi to bieda straszliwa, jesli chodzi o wydajność. Tylko do paru kodeków jest tam wsparcie sprzętowe, a nawet same gui xbmc na tym laguje...
@rolfik_r1: nie dotykałem RPi2 ale nie bardzo mu ufam, poza tym nie mam ochoty się doktoryzować z developerki jednorazowego urządzenia. Na x86-64 (prze/w)rzucam na pendrive chodzącego openelec i mam wszystko działające (pomijając jakieś tam drobne zgrzyty na AMD z własnościowymi driverami grafiki, ale ponoć w ostatnim wydaniu już załatwione)
@hrumque: to może konkrety, mam u siebie Ouya (Tegra3, była niedawno wyprzedaż na Allegro po 149 cebulionów). Wywaliłem oryginalny firmware, wgralem CM11, i po starcie odpala mi sie Kodi (a właściwie to xbmc bo wersja 13.2).
Dane mogę podpiąć dyskiem USB ale osobiście używam do tego NAS i montowana zdalnych udziałów.
Nie było jeszcze pliku, którego Tegra3 by nie pociagnela, xbmc ma sprzętowa akceleracje tego układu.
@hrumque: z OSMC masz przyjemny instalator. Nie wiem, jak z wydajnością, ale w sumie pieniądze są śmieszne za to i chyba będę testował. Na razie RPi 512MB używam i z Genesis nie ma tragedii. Trochę faktycznie laguje, ale mam ciężkiego skina