Wpis z mikrobloga

#rolki
Mam do Was wielkie pytanie. Z racji tego, iż najwyższy czas w końcu się ruszyć, a za bieganiem nie przepadam, postanowiłam, że kupię sobie rolki. Ostatnio jeździłam na nich jakieś.. hm.. 13 lat temu :D

Czy takie rolki wystarczą mi do absolutnie amatorskiej jazdy na krótkie albo średnie dystanse?
http://www.decathlon.pl/rolki-fit-3-d-czarne-fuksja-id_8216988.html

Szczerze mówiąc te wszystkie parametry łożyska, kółek etc nic mi nie mówią :D Trochę googlowałam temat, rozumiem więc, że "nowe rolki za tak niską cenę" nie są najlepszej jakości, jednak - podkreślam - zależy mi tylko na rekreacji, wyprodukowaniu odrobiny endorfin etc. Z drugiej strony nie chcę wydać pieniędzy na coś, co być może mi się spodoba, a jak się wkręcę, to po miesiącu zaczną wychodzić jakieś uszkodzenia, zacięcia i rolki będą do wyrzucenia :(

Ważę 55-60kg.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ojacieniemoge: Nie miałem styczności z droższymi modelami ale sam mam rolki z Decathlonu za ~240zł i nie polecam. Sam będę oddawał je już drugi raz na gwarancję, a mój znajomy posiadający ten sam model także zdążył je reklamować. Wszystkie wady wynikały z jakości wykonania, a nie błędów użytkowania dlatego radzę się zastanowić czy nie lepiej dołożyć trochę :)
  • Odpowiedz
@ojacieniemoge: nie wkręcisz się na rolkach słabej jakości, bolące i spocone stopy po jeździe i ból nóg od ciągłego odpychania się skutecznie zniechęcają - zamiast wydać 350 zł, wydałem ponad 500, bo musiałem kupić drugą, droższą parę
  • Odpowiedz
@Kosedek, @Hasq: Dzięki za odpowiedź. Cholera, potwierdzacie moje obawy :/ Muszę chyba w takim razie wdrożyć jakiś szeroko zakrojony plan oszczędzania, żeby nie nadszarpnęło to moich finansów. Tak naprawdę nawet nie wiem czy na pewno mi się taka forma aktywności spodoba na tyle, żebym w nią sporo inwestowała.

A możecie powiedzieć coś więcej na temat wspomnianych przez Was efektów ubocznych jeżdżenia na takich tanich rolkach? Jakieś specyficzne otarcia,
  • Odpowiedz