Wpis z mikrobloga

#!$%@?... mojemu "znajomemu" urodzilo sie dziecko. Typ ma 20 lat, ma skonczone tylko gimnazjum i jakas gownorobote. Jego zona (tak, tak - wzieli slub) ma chyba tylko jedna albo dwie klasy technikum.

"Znajomy" wrzuca ofc. zdjecia ze szpitala na fb i ogolnie zdaje relacje z przebiegu calego porodu. I... #!$%@? - jak mozna takim ludziom gratulowac? Pelno komentarzy w stylu "gratuluje" "super". I tak, mlode malzenstwo, ktore nie wynajmuje wlasnego mieszkania - ergo: nie mieszkaja razem, badz mieszkaja u rodzicow ktoregos, nie wiem jak to jest, praktycznie brak wyksztalcenia... Czego tu #!$%@? gratulowac?

#gorzkiezale #rakcontent #patologiazewsi
  • 71
  • Odpowiedz
@martinez98: Nie watpie. Jak juz sie ma co przekazac takiemu dziecku i mozna przekazac wszystko, co najlepsze, to owszem. Ale poki co to ja nic bym takiemu dziecku nie przekazal i tylko dolozyl sobie obowiazkow. Bredzisz kolego.
  • Odpowiedz
Jak juz sie ma co przekazac takiemu dziecku i mozna przekazac wszystko, co najlepsze, to owszem. Ale poki co to ja nic bym takiemu dziecku nie przekazal i tylko dolozyl sobie obowiazkow. Bredzisz kolego.


@Viarus_: Cały świat nie jest ułożony tak jak byś chciał. Mało tego, być może Ty nie masz co przekazać, ale oni może mają? może więcej niż Ci się wydaje.
Czy bredzę? na pewno mam więcej na ten
  • Odpowiedz
Nie uczy sie i uczyc sie juz nie bedzie, znam goscia. Poza tym czego on sie moze jeszcze nauczyc, jesli w wieku 20 lat ma tylko gimnazjum skonczone?


@Viarus_: Słyszałeś o wieczorowych liceach? Tak. Jest coś takiego. Otóż może skończyć wieczorowo liceum i iść na studia. Może nawet doktorat zrobić, jeśli będzie chciał. Może też kosić hajs będąc kierowcą, albo operatorem ciężkich maszyn. Wbrew pozorom wyższe wykształcenie to nie jest przepustka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@usunejutro: wiesz, dla kogo sie dzieje zycia cud, dla tego sie dzieje. Ja aktualnie wiem, na czym stoje, obralem sobie kierunek w zyciu i podazam ta sciezka. A ten czlowiek co? Juz nie ma szansy sie wyksztalcic. Co taki czlowiek w zyciu osiagnie?
  • Odpowiedz
@Viarus_: Co ty masz z tą znajomością języków? Na jakim % miejsc pracy w kraju przydaje się angielski że to taka podstawa?

Juz to pisalem, ale powtorze: moze ja jestem jakis staromodny, ale chyba lepiej jest najpierw kogos poznac. W miedzyczasie wyksztalcic sie, dorobic sie wlasnego dachu nad glowa. Wtedy, jak juz sobie zycie ulozysz, to robic dziecko. Zeby temu mlodemu czlowiekowi cos przekazac, zapewnic. A jakie wzorce wyniesie mlody czlowiek
  • Odpowiedz