Wpis z mikrobloga

@HamRadioOp: @Nasu: @HamRadioOp: @benzdriver: Dzięki, a jest jakaś znacząca różnica między nimi, czy kupić pierwszy lepszy o oznaczeniach 12V/230V 300W. A jeszcze jedno zauważyłem że są również przetwornice z podłączeniem bezpośrednio do akumulatora, na kable, czy to jest bezpieczniejszy sposób ładowania z pominięciem gniazda zapaliczki??pytam z ciekawości bo mam również osobny aku na stanie. Pozdrawiam
@Wasky: Bez wątpienia - najlepiej do akumlatora bezpośrednio.
Do laptopa wszystko jedno, jedynie jakbyś chciał jakieś silniki zasilać to wtedy potrzeba "z sinusem" - jest dużo droższa, więc do laptopa wszystko jedno.
A widzisz, z tym że to przetwornica dc/ac. Nie pisałeś w pierwotnym poście, że potrzebujesz prądu zmiennego. Akurat do laptopa to gorsze rozwiązanie bo masz konwersje DC > AC > DC i niepotrzebne dodatkowe straty energii po drodze.
@qerda: Też się zastanawiałem nad ładowarką. Ale jednak możliwość podłączenia do osobnego akumulatora i wpięcia dodatkowej rzeczy, jest chyba lepszym wyjściem??
@Wasky: tutaj tak samo możesz podłączyć zewnętrzny akumulator, tylko sobie dla wygody dorobić do niego gniazdo zapalniczki. Pytanie czy potrzebujesz czegoś na ac? Poza car audio to raczej wszystko co mi przychodzi do głowy to dc.