Wpis z mikrobloga

7 618 - 1 = 7 617

Tytuł: Vertical
Autor: Rafał Kosik
Gatunek: science fiction
★★★★★★★★★

"Świat nie wygląda tak, jak powinien, ale jeśli spędziłeś w nim całe życie, prawdopodobnie tego nie zauważasz. W Verticalu ludzie żyją w stalowych miastach wspinających się po linach, dążąc do bliżej nieokreślonego Celu. Nie znają przeszłości, nie interesuje ich przyszłość."

Książka chyba mało znana, a szkoda, bo zachwyca zwrotami akcji i bardzo ciekawym wytłumaczeniem, dlaczego ludzie ze świata Verticala mieszkają odkąd pamięć sięga w miastach - kulkach wciąganych "w górę" po metalowych linach... Polecam

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
!Ale sam w sobie ma błąd
!Bo jak dodasz wiele książek ale jednak się rozmyślisz i dodasz tylko jedną to i tak liczy jako 3
Pobierz
źródło: comment_jhQPhr7I8I8OmRY52jFTDI30L1ZW7Rtx.jpg
  • 8
@mroz3: ja uwielbiam taką tematykę tzn intrygę w czasie i przestrzeni :) ocena na pewno mocno subiektywna ale na tym polega ocenianie (chyba)

ale fajnie znaleźć kogoś kto również to czytał
@kapelusz: Kosik stworzył wspaniały świat, oczekiwałam końca jakoś go dopinającego albo rozważań na postawione pytania, zakończenie było jak dla mnie stanowczo przekombinowane, a może po prostu napisane tak, że mnie męczyło. Uważam, że stanowczo lepiej wyglądałoby coś prostszego, a z jedną ciekawą myślą. No ale może to po prostu Kosik, bo przy czytaniu Marsa miałam podobne odczucia.