Wpis z mikrobloga

@dreamscape: duży hosting, mały hosting? Home.pl to coś jak garnki za 5k złotych.
http://www.webhostingtalk.pl/ tutaj możesz sprawdzać opinie o hostingach. Ja mogę polecić linuxpl.com, korzystam z ich usług od wielu, wielu lat. Ale nie tylko oni są w porządku, hekko.pl, laohost i mnóstwo innych, mniejszych firm świadczy dobre usługi.
Jak chcesz VPS lub dedyka to biznes-host.pl jest w porządku
@dreamscape: jeżeli nie miałeś w ogóle styczności z linuksem, a szczególnie debianem lub systemami red hatopodobnymi, to nie dasz sobie rady z administracją serwera dedykowanego/vps. Ale mierz siły na zamiary - czy na pewno potrzebujesz dedyka dla wordpressa? Ilu szacujesz odwiedzających? Jak kilkadziesiąt tysięcy dziennie, to trzeba o vps pomyśleć, w innym przypadku wystarczy zwykły shared.
@wujekmisiek: Na jakiej podstawie tak uważasz? Z ciekawości zerknąłem na kilka VPSów w naszym homecloud.pl i uptime na nich wynosi ponad 190 dni (nie wiadomo, czy klienci sami nie zatrzymywali/restartowali usług). Najważniejsza jest jakość sprzętu, która przekłada się na jakość reszty usług i typów serwerów.
@wujekmisiek: Jak wspomniałem - jest to kwestia sprzętowa. Nie można tego sprowadzać do zdania "VPS jest gorszy". Posiadamy odpowiednią wiedze w tym temacie, mamy dostęp do szeregu statystyk i danych. VPS to bardzo dobra usługa pod warunkiem, że ktoś dostarcza odpowiednią jakość. Czy na bazie "malucha" można wnioskować, że wszystkie samochody są powolne? :)
@home-pl: bo miałem u was konto www i domenę, panel jest tak daremny i nieintuicyjny, że głowa mała, drożyzna jak cholera. Przedłużenie domeny kosztowało u was 100pln (nie pamiętam czy netto, czy brutto), gdzie u innych 50-60 (brutto). Jedynie spoko u was chmurka chodziła.
@home-pl: Rok temu pisałem o tym samym. Jeśli kupuję hosting to w jakimś celu, w celu postawienia na nim strony www i proszę mi uwierzyć, że osoba, która chce uruchomić stronę, nie bardzo ma ochotę na zabawę w zapoznanie z panelem obsługi, czytania dokumentacji, czy pisania do helpdesku z byle pierdołą. Co do pomocy to również kiedyś korzystałem, ale te niektóre kobiety, co tam siedzą, nie mają pojęcia o czym mówią