Wpis z mikrobloga

#pasta #dzieckohardkora

Mam córkę, 5 lat, którą staram się trzymać dość twardo.
Uczę ją po prostu, by za każdym razem jak tylko coś
jej jest nie tak, to żeby nie płakała, tylko starała się ból
przezwyciężyć i zachować spokój.
Pewnego razu, jesienią, wracałam z nią z zakupów.
Moja córka, jako pomocnica mamusi, niosła dwie małe
torebki w obydwu rączkach.
Po wejściu na klatkę schodową trzeba było przejść
po schodach na górę. Moja córka na jednym z poziomów
się zakołysała i uderzyła (dość mocno) głową w żebro
od kaloryfera.
Nic nie powiedziałam tylko patrzyłam co zrobi. Widzę,
że oczy jej się zaszkliły, opuściła głowę na chwilę, wzięła
kilka szybkich oddechów, w końcu spokojnie powiedziała:

już grzeją.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@szaremyszki: gdzie można znalezc takie nowy pasty? właśnie takie, ktore nie były na mirko z 50 razy? fajnie się czyta taka nowa pastę, nie znasz zakończenia i w ogóle nowe pasty sa fajne
  • Odpowiedz
@szaremyszki: Trochę mi ciśnienie skoczyło, a potem przeczytałem, że pasta.
Trzeba bardzo uważać z "twardym" wychowaniem, żeby nie przesadzić. Miałem do czynienia z młodymi np. przy okazji zajęć fizycznych i paradoksalnie na tych "twardych" też trzeba poświęcać sporo uwagi.
Dzieciak potrafi ćwiczyć mimo kontuzji, zaciśnie zęby i nie zauważysz, że coś jest nie tak.

Strach pomyśleć o ewentualnym zapaleniu wyrostka - wiadomo co się dzieje, jak ktoś sobie czeka tak długo, aż
RikkiTikkiTavi - @szaremyszki: Trochę mi ciśnienie skoczyło, a potem przeczytałem, że...

źródło: comment_mHVGOlesynmIBhdv1GSfT3PtAZLz30o2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@RikkiTikkiTavi: Ja jak miałem zapalenie wyrostka wytrzymałem parę godzin myśląc że to chwilowy ból, ale uwierz mi - z czasem się to wzmaga, aż każdy ruch przeszywa cię bólem. Nie da się normalnie funkcjonowac, biegać czy coś.
  • Odpowiedz
@frogi16:

Nie da się normalnie funkcjonowac, biegać czy coś.


Teoretycznie tak, ale znamy przypadki ludzi, którzy umarli, bo zignorowali ból. Tycho Brahe zmarł ponieważ nie chciał złamać etykiety podczas bankietu i... nie poszedł się wysikać. Pękł mu pęcherz.

Uczenie dzieci, że ból należy ignorować i tłumić niezależnie od okoliczności jest niebezpieczne - i dla dzieci, i dla ludzi, którzy się nimi opiekują na różnych zajęciach, w szkole itp. miejscach. (wyobraźcie
  • Odpowiedz