Wpis z mikrobloga

@1044: jest niemoralna. Jeśli widziałbym zasadność płacenia podatków, ich dobre wydawanie, to bym je chętnie płacił. Pracując w Norwegii płaciłem ~30% podatku, może były jeszcze jakieś ukryte koszty, a wcale nie czułem się rabowany.
@flejwaflejwaplejapleja: To kradzież jest niemoralna, a nie próba jej uniknięcia. Jeśli chcesz dobrowolnie podzielić się swoją własnością to ok ale jeśli ktoś chce ją odebrać pod przymusem, to to właśnie jest niemoralne.
@flejwaflejwaplejapleja: w uproszczonym modelu oczywiście masz rację, ale tylko na papierze, tak jak istnieją prawa np. antymonopolowe bo firmy mają naturalną zdolność do tworzenia monopolu,
tak to prawo zapobiega wyzyskowi w danym regionie.

"przecież ktoś jest, skoro pracuje."
tak, ale jeśli pensja jest niższa niż kwota za którą jednostka może się wyżywić to ktoś z zewnątrz musi jej dopomóc. Co w ogólnym rozrachunku nie ma żadnego sensu. Nie rozumiem też po
@ktostamktos: czyli pensja powinna być arbitralnie ustalana nie na podstawie kompetencji, ale na podstawie możliwości wyżywienia? Czyli zmieniamy ją co miesiąc w zależności od ceny mieszkania, prądu i ziemniaków? No i inna nie tylko dla każdego województwa, ale dla każdego miasta. Bo jakżeby inaczej?

Jeśli pracodawca proponuje tak niską stawkę, a ktoś się na nią zgadza i za tyle pracuje, to widocznie jest to kwota, za którą ta jednostka może się
@flejwaflejwaplejapleja: wystarczy pewna średnia , w czym problem ?

Wydaje mi się że patrzysz na problem z punktu nie firmy a pracodawcy, firma która nie przynosi nikomu zysku (czyli koszta życia są wyższe niż zarobki) nie ma sensu ! To chyba oczywiste.

Celem zaś płacy minimalnej nie jest dostarczenie określonej ilości dóbr do pracownika a jedynie zmianę struktury zarobków w firmie.

dodając dwa powyższe zdania do siebie wychodzi mi że ni
@ktostamktos: Congress raised the minimum wage 10.6% in July, 2009 (know of anyone else getting a raise then?). In the ensuring 6 months, nearly 600,000 teen jobs disappeared. To jedno zdanie wystarczy. Matematycznie się nie zgadza, dlatego to są głupoty.
@flejwaflejwaplejapleja: " If it works that well, why not make the minimum $50? This would provide someone working 2,000 hours a year an income of $100,000, eliminating poverty and stimulating the economy. "
Ten argument zawsze się pojawia, jak i Twój, a problem jest oczywisty i polega na zbyt wysokim progu pensji minimalnej.

Ot cały problem. Dalej dziś nie czytam bo ściągnęło się GTA V , trzymaj się ciepło , dzięki
@ktostamktos: Ten argument jest niczym nowoczesny kombajn. Orka pierwsza klasa. Razem z podanym przeze mnie zdaniem powinien rozwiać wszelkie wątpliwości na temat pensji minimalnej. Twoja sprawa, że walczysz z rzeczywistością.