Wpis z mikrobloga

@Muci3k: W jaki sposób wahające się 3% jest lepsze od najwyżej oprocentowanych lokat 4% na 3 miechy?

@eshabe: Właśnie założyłem konto dla tych 55 zł, lokatę w promocji do końca kwietnia można założyć by 10 zł dostać, i możliwe że się zdecyduję na to skoro już założyłem konto i wygląda na to że 4% to max do uzyskania.
@SpiritedAwayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy: Jak masz więcej gotówki do zainwestowania to zainteresują się też tą Lokatą Bezkarną w BGŻOptima. Jest niby tylko dla nowych klientów, ale podobno po zamknięciu konta można je otworzyć na nowo i już Cię traktują jako nowego klienta. Sam 1 kwietnia zleciłem dyspozycję zamknięcia konta z miesięcznym okresem wypowiedzenia i w maju mam zamiar znowu założyć i skorzystać z Lokaty Bezkarnej. A najlepsze w niej jest właśnie to, że można
@SpiritedAwayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:
ok.
Lokata: 4% w skali roku, na miesiąc 0,(3) %. Bardzo mżliwe, że potrzebne będzie konto w banku w którym otworzysz lokatę, lub wystąpi koszt prowadzenia lokaty. Od "zarobionych" pieniędzy odprowadzamy podatek

OKO (Otwarte Konto Oszczędnościowe): stałe, nie wahające się 3%. Powiem na przykładzie ING: dla nowych klientow 3% przez pierwsze 4 miesiące, nastepnie 1,5% (cebuladeals: co 4 miechy otwierasz nowe OKO i masz 3% cały rok) Oczywiście kązdy %
@Muci3k:

lub wystąpi koszt prowadzenia lokaty. Od "zarobionych" pieniędzy odprowadzamy podatek


Tzn.? że znikąd będą kazać mi zapłacić za prowadzenie lokaty? jeśli tak to brzmi to nielegalnie, czas wprowadzenia zmian musi być chyba po iluś miesiącach. Jeżeli chodzi o podatek Belki to automatycznie jest pobierane 19% od zarobionej kwoty co czyni z 4% 3,24% i oszczędnościowe konto też się zalicza do opodatkowania. Kwestia moich wahań leży w tej opłacie za prowadzenie
Kwestia moich wahań leży w tej opłacie za prowadzenie konta bo jeśli może być wprowadzona w dowolnym momencie to wybiorę ING


@SpiritedAwayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy: Tak samo może być wprowadzona w dowolnym momencie w ING.

Zakłada się tam, gdzie w danej chwili opłaca się najbardziej. Jak gdzieś mają zamiar wprowadzić opłaty, to też przecież nie zrobią tego z dnia na dzień, tylko informują z odpowiednim wyprzedzeniem.

A poza tym nie słyszałem, żeby gdzieś w