Wpis z mikrobloga

hej mirki,
ktoś mógłby doradzić, jaka jest rozsądna cena za używany kombinezon skórzany na motocykl? rozglądam się za czymś takim, ale kompletnie nie mam pojęcia jakie pieniądze mogą wchodzić w grę; dostanę coś sensownego do 500zł?


#kiciochpyta #motocykle
  • 36
  • Odpowiedz
  • 2
@p4nd4: W ogóle nie wiem czy jest sens kupować używane skóry. Kombinezon układa się pod konkretną sylwetkę i może być zwyczajnie niewygodny.
  • Odpowiedz
@jeloo: jak na razie rozglądałam się za czymś w krakowie i okolicach, żeby przymierzyć. tekstylne mi się nie podobają, chociaż wiem, że to trochę #logikarozowychpaskow, bo pewnie powinna być funkcjonalność > wygląd, ale niestety z mojego punktu widzenia jest odwrotnie ;p
@baney114: właśnie przeglądam, tylko własnie wolałabym przymierzać, a to zdecydowanie zmniejsza ilość kombinezonów, z których mogłabym wybierać,
@SUQ-MADIQ: szukam, ale oczywiście chciałabym
  • Odpowiedz
@p4nd4: Tekstylne dają dupy, kumple miały to albo się zgrzali i skiśli, albo po deszczu cali mokrzy. I śmierdzą serem, nie polecam 1/10.

No i skóra +10 do szybkośći i atencji.
  • Odpowiedz
  • 0
@p4nd4: Zależy czym jeździsz i jak jeździsz. W przypadku motocykli sportowych tekstylne ciuchy raczej gorzej się sprawdzą. Ciuchy skórzane zdecydowanie lepiej układają się na ciele, a ochraniacze mają niewielki luz, a więc zapewniają zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa. Z tym, że coś za coś. Jeśli dasz radę wcisnąć się za pierwszym razem w kombinezon sama, to znaczy, że wybrałaś za duży. Świeżo kupiony kombik musi być delikatnie przyciasny, gdyż po kilku
  • Odpowiedz
@p4nd4: jest kilka osób na allegro które sprzedają importowane kombiaki w bardzo dobrych cenach. Np kumpel używkę Dainese Laguna Seca w stanie bdb kupił za 1400 zł. Można u nich składać zamówienia, szukają wtedy konkretnego modelu i rozmiaru dla Ciebie.

@barney114: myślę, że więcej niż +10 :D
  • Odpowiedz
@przegryw69: Raz podczas jazdy trafiłem na dosłownie oberwanie chmury. Byłem cały suchy, potem wieszasz w garażu, ścieka i po problemie. Albo wyschnie momęt podczas jazdy jak przestanie padać.

A w gorące dni człowiek się tak nie poci podczas jazdy.
  • Odpowiedz