Wpis z mikrobloga

Wiecie co to jest świństwo? Otóż to, że mój ojciec stracił niemal wszystko, a mimo to włamali się nam do jednego biura i ukradli mu brązowy i srebrny krzyż zasługi. Pal licho, że nie mieli co tam ukraść, ale tato się tym trochę podłamał i wkurzył.
Mam taką cichą nadzieję, że przez to, że złodziejaszki rąbnęły takie coś, to będzie łatwiej ich namierzyć.
#przemyslenia #policja #smutek #niesprawiedliwosc
  • 8
@choleryk: Nie chcę Cię martwić, ale szanse są znikome. Kiedyś ukradziono mi urządzenie, które w łatwy sposób można było namierzyć. Jednak ze względu na "prywatność", producent postanowił udostępniać informacje lokalizacyjne TYLKO policji. Wysłałem im faks (bo potwierdzenie odbioru) z odpowiednią informacją na komisariat + kontakt do odpowiedniego działu. Sprawa umorzona z automatu, kontaktu ze strony policji nie było. Szukaj tylko na własną rękę, niestety w tym kraju policja tylko statystyki klepie.
@choleryk: Szczerze życzę odnalezienia pamiątek, nie licz jednak na patriotyczne uczucia policjantów. Trzeba wziąć sprawę w swoje ręce, pójść po lombardach i wyjaśnić sprawę. Złodziej pewnie ma swojego pasera, ale istnieje szansa że sprzedaje fanty w lombardzie.
@Giekaczka: tu ciekawostka, złodziej otworzył i zamknął / nie znam się, ale zazwyczaj otwierają i mają #!$%@?, ale drzwi zostały zamknięte znowu . to niech policja kombibuje, dla mnie to nie pasuje
@choleryk: Policja powie tylko tyle, że złodziej miał klucz. Nawet nie będą próbowali dojść do tego, skąd go miał. Ba - jakby klucz poza Twoim ojcem miała tylko jedna osoba, jedyne co policja może zrobić (bo prokuratorom się nie chce wydawać nakazów), to wezwanie na przesłuchanie takiej osoby. I wiesz jak wygląda takie przesłuchanie?
-zrobił pan to?
-nie.
-to miłego dnia.
Serio, ojciec policjant - wyrzuty sumienia, że MUSIAŁ tak traktować