Wpis z mikrobloga

@piwniczny_mirek: imo to nawilżacz powietrza, schładzanie mogło by się odbywać tylko wtedy gdyby energia cieplna zgromadzona w pomieszczeniu została zaprzęgnięta do procesu odparowywania, a nie wydaje mi się, żeby to miało miejsce w tym urządzeniu.
Ta kompaktowa chłodziarka może byc zasilana przez 12 i 230 V. Gorące powietrze jest przedmuchiwane przez nasączony wodą absorber. Podczas procesu parowania powietrze jest schładzane. Pojemnik na wodę o pojemności 0,45 L.


@piwniczny_mirek: generalnie działa to jak byś sobie powiesił mokry ręcznik przed wentylatorem, teoretycznie potrzeba 1000 J na odparowanie 1 cm3 wody. nie wydaje mi się jednak aby sprawność tego urządzenia była na tyle duża, żeby było ono w stanie
@piwniczny_mirek: to musisz mieć około 1000 zł lub więcej, żeby to dobrze ogarnąć, okna to jedno, a sufit to drugie, jak mieszkasz na poddaszu to proponuję wełną mineralną 10 cm i powinno być dobrze, okna najlepiej by było zasłaniać od zewnątrz, jak to rozwiążesz to nie wiem.
@piwniczny_mirek: wentylator nie schłodzi ci pomieszczenia ale da poczucie ruchu powietrza i uczucie chłodu. jak nie masz dość gotówki na klimatyzator to polecam wentylator przemysłowy około 100W. tyle, że jest on dość głośny, za to da przeciąg i pozwoli jakoś przetrwać najgorętsze chwile w roku.
@piwniczny_mirek: Ja bym na Twoim miejscu najpierw spróbował samego wiatraka. Za 100 zł kupisz jakiś prosty. Nie ma co na początek tracić dodatkowo pieniędzy na nawilżacz bo po pierwsze może wiatrak wystarczy, po drugie nawilżacz niewiele zmieni (a w małym pokoju może mieć zły wpływ na elektronikę).