Wpis z mikrobloga

Powiazane ze srodowiskiem narodowym organizacje Mlodzi Małopolscy Patrioci i Małopolscy Patrioci 2010 organizuja w Krakowie marsz protestacyjny przeciwko wspieraniu Ukriany przez Polske.
Na profilu zdarzenia fb pelno linkow o Wołyniu (prymitywana propaganda ale działa) , o niewpuszczonych darach zebranych przez kibiców choc już dawno wyjasniono że wine za to ponosili oni sami no ale ciemny lud to kupi, wychwalanie czeskiego włazidupa Zemana, tekst Dawida Hudzca itp.
Co ciekawe wśród aktywnych tam osób rozpoznaje osoby powiazane z ruskimi trollami. Tak wiem - każdy moze tam pisac no ale jednak sama swiadomosc że podjudzaja tam takie osoby powinna dać do myslenia inteligentnemu człowiekowi.
Nawet sa osoby ktore mozna powiązać z propagandowym kontem znanego niektorym @fanata ktory na swoim facebookowym profilu mial w friendsach ponad 150 rosyjskich propagandowych kont działajacych w różnych krajach. Usunął konto na Wykopie gdy się to wydało. Szkoda bo stworzył już sympatyczna postac szkoda tylko ze wiekszosc z tego była fałszywa łacznie z fotkami jakie przedstawiał w pokazmorde a naprawde nalezął do patriotycznych rosyjskich grup w ktorych zaprzeczanu rosyjskiej winie w Zbrodni Katynskiej. Ciekawe czy ma już nowa tożsamosc w pracy prorosyjskiego propagandzisty.
Ciekawe jak daleko siega infiltracja polskich srodowisk patriotycznych. Znamienne że znów chodzi o Kraków gdzie niedawno okazało sie że ludzie z otoczenia pacynki prorosyjskiej Piskorskiego i jego partii ktorej działcze zaprzeczja winie prorosyjkiej w Katyniu budują struktury pro obronnego Strzelca. Przypadek?

Nie ma watpliwosci że protest zostanie wykorzystany propagandowo przez Rosjan. Gdyby organiztorzy rzeczywiscie chcieliby być bezstronni tak jak rzekomo deklaruja to przy okazji protestu przeciwko UPA mogliby powiedziec o coraz szerszym zaprzeczaniu Zbrodni Katynskiej w srodowisku rosyjskich historykow. Miało to miejsce na spotkaniu rosyjskich naukowców w ostatnich dniach ale temat nie jest nowy bo ma to miejsce od dawna. No ale póki co zero tego tematu na patriotycznych profilach nie ma pomimo że dla celów propagandowych wrzucano tam takie bzdety jak prywatna kłótnie jakiegos Ukriańca z Polakiem w rozmowach z fb. No ale i tak mi ktos tu niżej bedzie pisał że oni sa obiektywni.

#ukraina #ruskapropaganda #fanat
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: a byłeś może na proteście w październiku? Wiesz co się działo pod konsulatem? Kto pajacował z ukraińską flagą? Która grupa się obraziła i dlaczego? Ach te internetowe analizy ( ͡ ͜ʖ ͡)
PS. Polecam sprawdzić kto jest organizatorem Marszu Katyńskiego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
A dwóch wydarzeń odnośnie Zbrodni Katyńskiej to już nie widzisz?


@TenebrosuS: Tak maja ale zaprosili 600 osob a w antyukrianskim juz ponad 6 tys zapowiada udzial. Jest różnica.
  • Odpowiedz
@szurszur: Trolle się zleciały, też mi powód do siania paniki. Ja osobiście MP nie lubię ale fakt faktem nie mają problemu z objechaniem tak Ukrainy jak i Rosji. Ludzi i tak będzie więcej na Marszu Katyńskim.
Polecam czasem wyjść poza internet i zobaczyć rzeczywistość bo środowisko narodowe jest baaaaardzo szerokie :)
@pss8888 Ciebie również zapraszam na Marsz Katyński ;)
  • Odpowiedz
@szurszur: Z ONR Podhale, a to istotna różnica.
Wiesz jak działa Facebook? Ludzie zapraszają innych ludzi. Nie trudno osiągnąć taki wynik, a przyjdzie i tak pewnie 100-200.

EDIT
Tak sobie przejrzałem osoby, które się oznaczyły jako obecne. Większość nawet nie mieszka blisko Krakowa.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: Tu sa oranzacje z jakimi cos organizuja. Mysle że jednak moga sporo ludzi zebrac.

PS ci z Gnojnika powinni pomyslec nad zmiana nazwy.

Małopolscy Patrioci 2010
NWP Narodowa
  • Odpowiedz
@szurszur: No to mogę się o usunięcie konta założyć że będzie mniej ;)
Oni maja sporo dobrych inicjatyw. Dlatego lista "współpracujących" nie ma znaczenia. Organizacje narodowe nie są jednolite. Może kiedyś to zrozumiesz.
  • Odpowiedz