Wpis z mikrobloga

Możliwe, że TIR zrobił prawie 20 tys km w ciągu 15 dni? A nawet jeśli to możliwe, że to jeden kierowca?
Kumpel się chwalił trasą po Europie, i nawet zdjęcia licznika przedstawił.
#motoryzacja #tir
  • 16
  • Odpowiedz
@kma1987: Wychodzi 1333 km dziennie, maksymalna prędkość dla tira to 90 km/h co daje około 15 godzin takiej jazdy. Nie wiem ile w ciągu dnia może przejechać kierowca ale z tego co pamiętam co dwa dni chyba musi robić dłuższe odpoczynki. Na moje oko robi Cię w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@kma1987: Jak #!$%@? bez przeszkód np.autostradą to normalne... bo jedzie i jedzie ...podobnie mój wujek jeździ no ale on potrafi więcej wyciągnąć niż 20tys. w ileś dni
gorzej jak się pcha po jakiś zadupiach co nawet dobrej drogi nie ma.
  • Odpowiedz
@kma1987: U mojego ojca w firmie był gość, który pojechał do Moskwy i z powrotem (jakies 2600km) w 4 dni gdzie normalnie taka trasa trwa około 1-1.5 tygodnia. Wykonując ten kurs praktycznie nie spał, nie robił postojów itd. wiec Twój cumpel raczej Cie robi w #!$%@? :v
  • Odpowiedz
@Cizior: @Cizior: @Stefancveluszko: a jednym zestawem może jechać 2 kierowców na zmianę? Wtedy dystans nie byłby tylko jego zasługą?
Widziałem zdjęcia stanu licznika z datami. Ale jestem w stanie uwierzyć, że gość zmienił datę w kom. przed zrobieniem zdjęć.
  • Odpowiedz
@Stefancveluszko: Nie zdjęcie tacho, tylko ze wskaźników, drogomierza. Dlatego pytam bardziej o konkretnego TIRa, niż o kierowcę. Może jechali we dwóch, a kumpel zasługi przypisał tylko sobie.
  • Odpowiedz