Wpis z mikrobloga

@daardevil: Mnie niesamowicie dziwi fakt, że uważa się demokrację na święty ustrój. Niby z jakiego powodu? Przecież stosuje się ją od dopiero ok. 200 lat. Demokracja była w Grecji przed narodzeniem Chrystusa, ale dlaczego się nie ostała lub nie przeniosła do innych państw czy cywilizacji? Dlaczego przez całe wieki mieliśmy monarchie mimo, że demokracja istniała o wiele wcześniej?
na WOSie i w TVNie mówili że kto krytykuje demokrację ten faszysta :x


@daardevil: Kuce tak bardzo lubią być ciśnięci, że już sobie nwaet wymyślają sytuacje gdzie ktoś ich wyzywa i potem sobie to opowiadają. U mnie na WOS-ie nie słyszałem takich stwierdzeń, podejrzewam też, że kuce miałyby problem z wskazaniem takiego materiału w TVN-ie. Mało tego - pamiętam, że na WOS-ie wielokrotnie omawialiśmy wady demokracji.
@neib1: jakbyś nie zrozumiał to było celowe przebarwienie. Nie wiem do jakiej szkoły chodziłeś ale w mojej był nacisk na to żeby pokazać pewne aspekty w konkretnej barwie m.in. to że demokracja to najlepszy ustrój. Inne ustroje liznelismy może w 1/5 tego co demokrację + w książce słowo "demokratyczny" było używane jak przymiotnik o zabarwieniu pozytywnym zamiast neutralnym.