Wpis z mikrobloga

Postanowiłem wznowić porzucony niegdyś projekt odtwarzacza muzyki z mirko.
Technologia przytłoczyła ówczesny pomysł i mój zapał do niego umarł.

Zmotywowany do prac zostałem tym, iż korzystając z #wykoplayer (który swoją drogą jest fajną appką) wielokrotnie stronie zdarzają się grube zawiechy które przez kilkanaście minut uniemożliwiają odsłuchanie sporej części piosenek.

Projekt będzie oczywiście miał otwarte źródła, a jego wydanie planowane jest docelowo na OSX, Win, Linux. Na ten moment nie mogę potwierdzić czy wersja webowa się pojawi jako iż nie wybrałem jeszcze żadnej konkretnej technologii.

Jestem otwarty na wszelkie pomysły i propozycje. Przez najbliższy czas będę jednak kład nacisk tylko i wyłącznie na podstawową funkcjonalność czyli odtwarzanie muzyki z danego taga. Wraz z upływem czasu będą pojawiać się kolejne feature'y.

  • 14
  • Odpowiedz
@adiqq:
jedynie, że chcesz mieć do CV, jak nie, to poświęć lepiej tydzień na zorientowanie się i podszkolenie w nieznanej Ci technologii i trzaśnij od razu wygodną wersję przeglądarkową
  • Odpowiedz
@bart606: nie mówię że nie będzie wersji webowej, ale na ten moment nie mogę powiedzieć też że będzie.
Polecam obserwowanie taga po więcej informacji.
  • Odpowiedz
@marc1027: sam pomysł jest bardzo prosty. sprawdź wykoplayer.pl jak już wspominałem.
Na początku planuje integracje jedynie całego playera, ale jak najbardziej możliwe jest wyodrębnienie muzyki i przesyłanie tylko jej w celu zaoszczędzenia transferu.
  • Odpowiedz
@adiqq:

Wykoplayer za niedługo też przejdzie małe zmiany. :-)
Acz, jak robisz appkę desktopową, to mogę Ci udostępnić jakieś API - mam w bazie ponad 300k wpisów z mirko z samą muzyką. :)

PS. Youtube umożliwia streaming samej muzyki, w formacie M4A (128 kbps).
  • Odpowiedz
@max1m0-: ciesze się że po raz kolejny wyciągasz rękę do tego projektu. Chętnie wykorzystałbym twoje zasoby, aczkolwiek musiałbym dowiedzieć się jaką mają strukturę. Na początku nie byłoby problemu, ale w miarę rozbudowy i wprowadzania nowych ficzerów takie API może okazać się niewystarczające.
  • Odpowiedz
@bart606: @max1m0-: macie jakieś propozycje co do technologii? jedyne rozsądne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to node-webkit (możliwość odpalenia wersji webowej + wszystkie platformy desktopowe). Mówię oczywiście o appce, backend zamierzam ustawić jako REST API z jakąś skalowalną bazą.
  • Odpowiedz
@adiqq:
WUT....?

Nie zaleznie czy skorzystasz z mojego wsparcia, jezeli chodzi o dane czy nie to nie wiem nad czym chcesz się tutaj zastanawiać.

Odpytujesz moje lub wykopowe API i API youtube'a (u mnie masz to w jednym zapytaniu ;]) i cacheujesz u klienta.
Wersja webowa - cóż, rób jeżeli Ci się chce, ale wtedy będzie się to kłóciło z moim projektem.

skalowalną bazą.

brzmi to tak, jakby ta baza miała
m.....- - @adiqq: 
WUT....?

Nie zaleznie czy skorzystasz z mojego wsparcia, jezel...

źródło: comment_JiHNLCks9fh0CGkmhi6ZPFSxNvsdS61E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@max1m0-: to też zależy jakie informacje tam chcesz trzymać :) wersja webowa to sprawa jak na razie trzecioplanowa, ale trzeba też już o tym pomyśleć żeby potem nie przepisywać całości.
@bart606: ale my jesteśmy mirko i my możemy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
A tak na poważnie to zastanawiam się czy nie
  • Odpowiedz