Wpis z mikrobloga

Rosjanie nadal zaintersowani Azotami? Rosjanie nadal pytaja o Azoty
Ciekawe czy jeden najwiekszych zwolenników sprzedaży Azotów Rosjanom znów wkrótce napisze jakis tekst krytyczny wobec rzadu ktory wg. niego traci na braku sprzedaży firmy pod skrzydła rosyjskiego koncernu?
A kto jest tym zwolennikiem? Ano nie kto inny jak idol Wykopu Janusz Korwin Mikke który od kilku lat płodzi teksty przychylne wobec pomysłu nabycia firmy przez Rosjan.
Poniżej daje linku do dwóch z nich powstałe w 2012 i 2014 roku.
Wskażcie mi innych rozpoznawalnych polityków ktorzy z takim zapałem otwarcie popieraja oddanie Rosjanom Azotów.
O tak bez powodu krul pisze od lat artykuły które sa korzystne dla rosyjskiego koncernu? Po co Korwin powtarza te teksty? Dlaczego tak pilnuje tej sprawy?
Czy ten gosc zatrzymany w zaszłym roku pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji bez powodu jest wiazany z artykułem krytycznie mówiacym o celowości budowy gazoportalu bo przecież "bardziej opłaca sie kupować od Rosjan"?

A pamietacie tego dziennikarza z Rosji ktorego chciano wydalic z Polski za zbyt duzy zakres działan? Co on m. innymi robił?:
"Lobbował także na rzecz niektórych rosyjskich firm, w tym oligarchy Wiaczesława Kantora. Jego Acron chciał wrogo przejąć tarnowskie Azoty, co usilnie blokował polski rząd."

A Wy mirki jak? Tez zgadzacie sie ze kapitał nie ma narodowosci i tak jak Korwin popieracie sprzedaż Azotów bo prywatne to lepsze nawet w rosyjskim koncernie niż w rekach państwa?

Korwin-Mikke: Rząd nie powinien się wtrącać w sprzedaż „Rosjanom” Zakładów Azotowych

Szykują się nowe „Możejki”

#korwin #knp #narodowcy #ruchnarodowy #4konserwy #gospodarka #azoty #polityka
szurszur - Rosjanie nadal zaintersowani Azotami? Rosjanie nadal pytaja o Azoty
Cieka...

źródło: comment_qcu4i1Tug1lOENpkVprmaPzsYo7U7Dwt.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@szurszur: Banda polityków, aby zachować posady dla siebie/kumpli/rodziny jest w stanie bezczelnie powtarzać bzdury, że firma która de facto produkuje nowoczesną formę gnojówki jest "strategiczną" spółką skarbu państwa.
  • Odpowiedz
@erbo: Tak jak myslaem kuce nie sa w stanie merytorycznie wiec stac ich tylko na takie odzywki.
A jestem pewien że gdyby to nie Korwin napisał ale np. Komorowski to wykopywanoby to jak "afere o sprzedazy lasów".
  • Odpowiedz
@warkastrong: Oj mało wiesz o przemyśle nawozowym. Wyobraź sobie, że tak, ta firma produkująca "nowoczesną gnojówkę" jest strategiczna dla państwa. Żeby zachować bezpieczeństwo żywnościowe, żebyś mógł zjeść sobie na śniadanie chleb, potrzebne są nawozy. W dzisiejszych czasach uprawy bez nawozów są nieefektywne i nie da się nimi zapewnić wystarczającej ilości żywności. Twoja wypowiedź to tylko brak wiedzy i ignorancja.
  • Odpowiedz
@ediz4: Nie. Oczywiście, że nie zaorają. Rosjanom zależy na wejściu ze swoimi nawozami na europejski rynek. Mają dostęp do tańszego gazu, więc mogą wyprodukować taniej. Dodatkowym problemem jest gorsza jakość ich nawozów. W efekie mogliby nieźle namieszać na rynku, a tego byśmy nie chcieli. Dlatego pomysły sprzedaży naszej chemii Rosji to idiotyzm.
  • Odpowiedz