Wpis z mikrobloga

Z jakich IDE do #webdev używacie?
Korzystam ze słabego laptopa, dwurdzeniowiec z 4GB ramu DDR2. Chciałbym zainstalować jakieś środowisko które w miarę wydajnie i bez lagów pomagało mi w pracy. Jakieś pomysły?:)

Sprawdzałem NetBeans i Eclipse, ale lagi są widoczne. Może coś mniejszego?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StronaGlowna: Generalnie to PHP, HTML, CSS, Javascript... Dobrze, gdyby był dostępny jakiś phpdoc, jakiś sprytny debugger i pomocne podpowiedzi funkcji oraz zmiennych.
Do tej pory korzystałem z VIM, mam tam biegłość w obsłudze, niby wszystkie te opcje ten edytor posiada, ale wolał bym skorzystać z bardziej potężniejszego narzędzia.
  • Odpowiedz
@wykoszonytrawnik: generalnie to słabo. Netbeans będzie najlepszy.
Tak jak wszyscy piszą: storm to jedyne słuszne IDE, ale z taką ilością ramu może być słabo :/ Dokup ram :)
  • Odpowiedz
@NiktNieTroszczy: @npsr: phpstorm działa dużo wydajniej niż NetBeans:) nawet bez włączania oszczędzania energii. :)) Przy NetBeans czy przy Eclipse czułem lagi podczas pisania kodu, zanim wyświetlą np. parametry funkcji trwało to przynajmniej ułamek sekundy, w phpstorm wszystko działa elegancko. Powiem więcej! Jest mniejsze zużycie procesora i RAMu niż w poprzednio wymienionych programach:)
Może jakoś ten program automatycznie przystosowuje swoje możliwości do urządzenia?
  • Odpowiedz