Wpis z mikrobloga

#banki #kontobankowe
Mireczki, szukam jakiegoś sensownego konta do bieżacych operacji, w celu wyniesienia się od t-mobile-uslugi-bankowe-swiadczone-przez-aliorbank (wkurzyli mnie), zależy mi na następujących rzeczach:
- darmowe przelewy
- mozliwosc przelewu natychmiastowego (niekoniecznie darmowa, ale żeby była)
- fajna by była karta wirtualna do płatności w internecie
- sensowny dostęp internetem
- żeby przy przelewaniu wynagrodzenia było darmowe (czyli może być '5 zł, a jak przelewasz wynagrodzenie to free'), podobnie z kartą debetową, może byc warunek wydania X zł kartą zeby była darmowa.
- bez spamowania telefonami z gownianymi kredytami
  • 11
  • Odpowiedz
@Antinho: Po zmianie z alior sync zaczęli wydzwaniać z gównianymi ofertami, mimo iż nic nie zaznaczałem przy rejestrowaniu konta (no i alior nie dzwonił), 2 razy jak dzwonili to mówiłem że nie chcę żeby do mnie z gównem wydzwaniali, za trzecim powiedziałem, że dziękuję za ich usługi i zamykam konto u nich - zamierzam to spełnić, dlatego szukam alternatyw.
  • Odpowiedz
@szczurek_87: @emtei: @laggeros: Widzę sporo negatywnych opinii o nich, część dotyczy indywidualnych problemów, ale powtarzają się tez takie o problemach z dostępem do bankowości internetowej, a to dośc ważny temat, jak to u Was wygladało?
  • Odpowiedz
@Tril: używam od roku. Raz była przerwa w działaniu strony przez dwa dni i raz na pare godzin. Na tyle natrafiłem. Na początku mieli idiotyczne logowanie polegające na tym że trzeba było podać np 3, 5 i 8 sybol swojego hasła ale już to zmienili
  • Odpowiedz
@Tril: to są zwykle stare opinie jak mieli jeszcze stary system. Teraz już jest lepiej.

Od czasu do czasu maja przerwę na jeden dzień.

A no i oni nie mają systemu "płacę z" coś jak mtransfer. Więc nie zawsze można płacić szybkim przelewem (ja wtedy używam karty).
  • Odpowiedz
@Tril: no jest za to system płatności kodem QR (dziwny ale działa). Ogólnie przejrzyj strony gdzie najczęściej płacisz i zobacz czy mają Getin.
  • Odpowiedz
@Tril: Raz mieli awarię i przy płatności kartą podawało dziwne lokalizacje. Płaciłem w Poznaniu a tam wyskakiwało w historii Lidl Sosnowiec czy inne takie kwiatki. Drugim razem nie pokazywało blokady środków przy płatności kartą. Jednak wszystkie awarie względnie szybko naprawiają :) Ja nie narzekam. Mam za damo wypłatę ze wszystkich bankomatów, darmowe konto ze względnie intuicyjnym interfejsem i dobrą aplikacją mobilną. Dają wypukłą kartę debetową którą można płacić w internecie (
  • Odpowiedz