Wpis z mikrobloga

Brouwerij van Steenberge, Piraat Triple Hop
Belgian Strong Ale
10.5% alk.
Warka do 14.01.2017
3.99zł - 0.33l

Chmiele:
- Saaz
- Tetra
- Aurora
- Cascade

Kolejny dzień, kolejny Belg. Dzisiaj z racji dużych opadów i mocnych wiatrów, niemalże sztormu, wybierzemy się na morską przejażdżkę z Piraatem. W tym przypadku wersja Triple Hop. Mamy tu do czynienia z potrójnym chmieleniem, które wygląda następująco: dwukrotnie (zapewne raz na goryczkę i raz na aromat) wrzucane są Saaz, Tetra i Aurora, a później na zimno piwo jest chmielone Cascade. Chmielenie na zimno zbiera ostatnio bardzo pozytywne recenzje, sam mam wiele dobrych doświadczeń związanych z tą techniką. Jak wpłynie na tak mocne piwo jak Piraat?

Aromat głównie słodowy, dodatkowo sporo banana. Chmielu jakoś nie wyczuwam, więc wnioskuję, że tego Cascade'a musiały być ilości raczej homeopatyczne. Barwa jasnozłota, klarowne, piana obfita, drobnopęcherzykowa, dla Belgii praktycznie standard.

Smak to bardzo mocna słodowość i moc alkoholu. I właśnie nie gryzący, palący smak alkoholu, tylko po prostu po każdym łyku czuć rozgrzewanie i moc tego ponad dziesięcioprocentowego piwa. Krótko mówiąc - nieźle wali w czerep. Jednak znowu chmielu nie ma specjalnie wiele. Kolejny chłyt marketingowy?

Ciężko mi porównać tę wersję Piraata z wersją podstawową, ponieważ nie miałem do niej dostępu, ale wyobrażam sobie, że niewiele się różni od tej "potrójnie chmielonej". Co nie zmienia faktu, że piwo jest BARDZO dobre jako Belgian Strong Ale. Już teraz alkohol jest ładnie ukryty, więc podejrzewam, że po leżakowaniu byłaby to po prostu ambrozja. Ambrozja za 3.99.

#piwo #ocenpiwo #degustujzwykopem i nowy tag #thebobolodegustuje
T.....o - Brouwerij van Steenberge, Piraat Triple Hop
Belgian Strong Ale
10.5% alk....

źródło: comment_9xLnZMtNoqVtKxU9M77p6gwB9h9Abzu4.jpg

Pobierz
  • 1