Wpis z mikrobloga

Nie do końca rozumiem zachwyty nad tym anime. Dokładniej nie rozumiem zachwalania w nim muzyki. Rzeczywiście muzyka klasyczna jest piękna, scena na placu zabaw mnie urzekła. Z przykrością stwierdzam, że im dalej tym gorzej. Kiedy już anime raczy nas tą piękną muzyką, to modlę się, żeby postaci nie zaczęły swoich monologów niszczących całą otoczkę wzbogaconą muzyką. Zwyczajnie jej potem nie słychać, kiedy skupiamy się na dialogach. To tak jakby poszło się do filharmonii i ktoś obok ciągle rozmawiał.
Rozumie, że trzeba czasami dać dla widzów jakieś wyjaśnienie, ale chyba lepiej wytłumaczyć to poprzez muzykę i obrazy. Już lepiej zobiła to #hyouka w 10 sekundach niż Shigatsu wa kimi no uso robi to przez większość odcinków.
Do reszty nie mam zastrzeżeń :).

PS. To mój pierwszy wpis na mirko, także wybaczcie jakieś pomyłki natury technicznej lub z tagowaniem.

#shigatsuwakiminouso #anime
  • 6
@Jimp: No, masz rację z tym, że pogaduchy trochę przeszkadzają, ale ten sam błąd powtarza Piano no Mori, Nodame Cantabile, Sakamichi no Apollon i praktycznie każde inne anime o muzyce. Jeśli chcesz przysłuchać się muzyce z danego animca, to kupujesz płytę z ścieżką dźwiękową. Nie zapominaj, że anime to nie tylko jakiś tam koncert, ale też relacje między ludźmi, które są stawiane na pierwszym miejscu. Muzyka ma stanowić tylko tło. Nie
@Jimp: Ostatnio to oglądałem, mówię sobie, dość często napotykam się na to w sieci może być to dobry tytuł. Ale już w połowie wiedziałem że nie ma się czego spodziewać po tej serii, na początku była nadzieja na coś więcej ale skończyło się na nic znaczących wątkach, w dodatku przegadanych.
@Jimp: Nie zgadzam się. Hyouka jest bardzo dobrym anime, którego najmnocniejszą stroną jest fabuła. Zarzut z tymi dialogami mnie rozwalił. W Hanamonogatari dialogi też niszczą muzykę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lmao: Na ile z Shigatsu wa kimi no uso mogę się zgodzić, to Hyoukę bardzo lubię. Fabuła, muzyka, lekki tajemniczy klimat- wszystko bardzo współgra ze sobą.
@janoosh: Call me master lurker.
@ParsecV: Zgodziłbym się, gdyby to nie było anime o muzyce! Trudno aby w czymś takim muzyka stanowiła tylko tło. Szczególnie, gdy postaci pokazują jak jest ważna i jak im na niej zależy. Muzyka sensem życia, bohater gra najpiękniej