Wpis z mikrobloga

Artykuł o podniesieniu cen biletów do wrocławskiego ZOO, a pod nim morze cebuli w postaci komentarzy:
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3804797,wroclaw-bilety-do-zoo-drozsze-o-10-zlotych-dlaczego-bedzie-tak-drogo-sonda,id,t.html

Szczególnie mocne:

Osoby zameldowane we Wrocławiu powinny płacić stawki ulgowe. W MPK, w ZOO i wszędzie do czego dopłacają podatki. Bilet do ZOO powinien być darmowy raz w roku dla każdego Wrocławianina lub dla osoby, która złożyła PIT we Wrocławiu.

ZOO powinno stosować żydowską zasadę - taniej sprzedasz, więcej zarobisz. Po prostu chodzi o to, że gdyby bilety były w cenie np 20 zł, to więcej ludzi by się skusiło do przyjścia i w sumie zarządzający tym ogrodem wcale by nie stracili...

no ja juz nie pujde za drogo bez przesady ocipieli


40PLNów to za dużo za odwiedzenie jednego z lepiej utrzymanych i najbardziej atrakcyjnych ZOO w kraju. Za 120cebulionów można sobie kupić wejściówkę no-limit na cały rok..
#wroclaw #zoo #cebulamocno
  • 12
@pwone: Mam siostrę, która mieszka w Poznaniu, czasem się wzajemnie odwiedzamy i o ile są w Poznaniu rzeczy znacznie lepiej rozwiązane niż we Wro, o tyle ZOO w zgodnej opinii nas oboje, a odwiedziliśmy oba zdecydowanie lepiej działa aktualnie tutaj. Chyba, że pamiętasz jeszcze ZOO z Wrocławia za czasów Gucwińskich - dobrzy ludzie to byli, ale bez talentu do biznesu i utrzymania Zoo.
@vegat: Będę w kwietniu we Wrocławiu. Miałem małą zabrać do ZOO ale ktoś upadł na głowę. Zamiast obniżyć ceny i zachęcić więcej ludzi to je podniosą i tylko na tym stracą. Idiotyczna logika.
@xSQr: Niekoniecznie idiotyczna - w sezonie jest taki tłum tam, że niestety część osób nawet nie mogła dostać się do środka. Jest popyt, więc podnoszą ceny. Ja się cieszę, zwłaszcza, że kupię sobie pewnie znów roczną kartę (nawet po podwyżce), a mieszkając we Wro już parę lat widzę jak na plus zmieniło się nasze Zoo.
@vegat: Zaraz, 120 za roczną nadal? Sweet. W maju mi się kończy i myślałem, że więcej zapłacę :) We wrocławskim zoo jestem bardzo często i nie miałbym bólu o podwyżki, nawet gdyby mnie dotknęły. Afrykarium to jedno ale widać, że kasa idzie na inwestycje i modernizacje. Nadal jest masa rzeczy które można a nawet trzeba poprawić, ale przy dotychczasowym zarządzaniu myślę, że można być dobrej myśli, bo planów jest dużo (przebudowa