Wpis z mikrobloga

Korzystał ktoś może z mintshost.pl i może polecić?
Powoli kończy mi się vps na ovh i zastanawiam się nad zmianą. Gdybym brał rok z góry u mintshost zapłaciłbym podobną kwotę co na ovh a zyskał ponad dwukrotnie lepsze parametry.
#vps #mintshost #serwery #hosting
  • 23
@marchewaa: może coś więcej? Jak ze stabilnością, łączem, wsparciem technicznym?
Na ovh często łącze potrafi dać dupy, miałem też kilka nieprzyjemnych padów serwera, supportowi zajmowało nawet kilkanaście godzin naprawienie problemu.

@wujekmisiek: dzięki, sprawdzę :)
@only: na ovh teraz mają vpsy od 7,99
tak rzuciłem sobie okiem na minthost, w czym to lepsze w porównaniu do ovh ?
nie to że jestem za ovh, nie przepadam, ale minthost wygląda słabo dla mnie w porównaniu do oferty ovh
@NACZELNIK_URZEDU_SKARBOWEGO:
Na ovh za miesiąc płacąc 40zł mam 3 rdzenie, 4gb ram i 50gb (hdd). Nie ma różnicy czy płacę z góry za miesiąc czy rok.

W mintshoscie mogę mieć za 45zł miesięcznie (płacąc rok z góry) 6 rdzeni, 8gb ram i dysk 100gb (ssd).

Na papierku prezentuje się bardzo dobrze, jestem ciekaw jak w praktyce.
@only: bardzo stabilnie, kontakt z supportem 5/5 (można negocjować), jak bierzesz na rok to masz rabat, dodatkowo ładujesz kupon -30% ("rabatLCP") i wychodzi śmieszne 8,75/mc brutto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hosted by NETIA S.A. (Warsaw) [0.58 km]: 9.753 ms
Testing download speed........................................
Download: 90.52 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 80.06 Mbit/s

jak coś to pytaj

cebulackiref ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@only: 4 rdzenie na ovh :D zauważ, że masz procesory amd i to średniej jakości.

Co do mintshosta - rozglądaj się bo co jakiś czas oferują opcję lifetime (3 razy takie akcje robili) - płacisz raz, i musisz się logować częściej niż raz na 3 miesiące. Poza tym - zależy na jaką maszynę trafisz - trafisz na ujową to będzie Ci chodzić kiepsko.
@Patryk: no właśnie nawet nie wiadomo co tam siedzi na tym ovh.
Lifetime czyli co, płacę za rok z góry i mam na zawsze? :D Jak im się to może opłacać?

Dla mnie zdecydowanie największym plusem będzie te ssd, sporo danych tam miele, głównie odczyt wielu małych plików.
@only: Szczerze mówiąc nie wiem. Zgaduję, że sprzedają, żeby "dopchać" maszyny. lub jak im się hajs nie zgadza. Kosz to było ostatnio coś koło 300zł, ale akurat nie miałem kasy bo wydałem na zabawki do Motóra
@only: Ja mam jakiegoś bieda vpsa i jest tak sobie. Tzn VPS chodzi fajnie, ale ile się nawqrwiałem to moje. Praktycznie żadnego z Control Paneli nie dałem rady skonfigurować, bo zawsze czegoś brakowało, albo - a właściwie OpenVZ to blokował jakimiś starymi wersjami czegoś tam. Przynajmniej się linuxów poduczyłem trochę.

Największą bekę miałem po zalogowaniu do panelu maszyny - normalnie 2001 w całej glorii: http://i.imgur.com/DTKNVY7.png

Ich panel klienta niewiele lepszy.