Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebował będę wydrukować sobie złotą kartę. Nie wizytówkę, ale kartę, a więc plastik. Coś jak karta klubowa, karta członkowska, karta kredytowa. Zastanawiam się czy w przypadku druku na kartach, cała specyfika projektowania rządzi się jakimiś prawami o których nie wiem. Do tej pory przygotowywałem projekty do druku na papierze. No więc wiadomo, praktycznie sam CMYK i 300dpi. Zastanawia mnie to czy w przypadku druku na kartach, proces projektowania (kolorów) przebiega dokładnie tak samo? Zależy mi na uzyskaniu pięknego, metalicznego koloru ZŁOTA na takich kartach. Jest to szalenie istotna wytyczna. Karta ma być złota.

Orientuje się ktoś jak to jest z tym złotem w przypadku projektowania tła karty i druku?
Z góry dziękuję za każde "tipy".

Pobierz Bunch - Mirki, potrzebował będę wydrukować sobie złotą kartę. Nie wizytówkę, ale kart...
źródło: comment_QX0xb3JuN8zBNfnDNQpfiwQJNr4HgPTx.jpg
  • 17
@MattheV: A no faktycznie, był taki wątek. Nawet mój. Nie ogarniaj już jak widzisz.
Pokieruj mnie @Pandapl bo żywcem nie wiem co mam zrobić. Mam skorzystać z profilu kolorystycznego Pantone? Jeśli tak to którego? Jasne, że takie wytyczne powinienem dostać od drukarni gdzie to będzie drukowane, ale rozmawiam z klientem i nie wiem co mam zrobić. Momentami zupełnie go nie rozumiem. I nie wiem czy ja tu czegoś nie ogarniam, czy
@Bunch: Akurat mam w pewnym sensie karty na tapecie - złoty kolor uzyskujesz przez nałożenie złotej folii. Jeżeli drukarnia oferuje taką usługę, to nie ma problemu - pewnie dadzą Ci jakąś wytyczną jak przygotować projekt. Generalnie druk na karcie nie różni się praktycznie niczym od papieru, tylko na karcie są dostępne dodatkowe uszlachetnienia (chociaż jak zapłacisz to na papierze też ktoś to zrobi ;) )

Taki pierwszy z brzegu przykład:

zastosowanie
@kajtom: No dobrze, ale jak ja mam to zrobić bez kontaktu z drukarnią? Klient mi mówi, że w jakiejś tam drukarni zostaną wydrukowane jego karty. Nie mam do niej kontaktu, nie mam do niej namiarów. A nawet nie wiem czy się po angielsku z nimi dogadam, bo będzie drukowana w azji. Dlaczego tak? Nie wiem, jakość, cięcie kosztów?
Czemu ode mnie wymagane jest zaprojektowanie złotej karty w takim stylu aby pięknie
@fryond: No dobrze, ale jak nazywa się ta "paczka" która zawiera ten właśnie kolor? Nie mogę sobie przecież wpisać podanej przez kogoś wartości w CMYKu, bo palety Pantone działają na trochę innej zasadzie. Więc się pytam jak nazywa się paleta, która zawiera w sobie zaproponowany przez Ciebie kolor.