Wpis z mikrobloga

Domek jednorodzinny i las jakieś 400 metrów ode mnie. Ale na ogród nie puszczam. Wżera wszystko co się da(także śmieci), kopie dziury, robi rozpiernicz. Mam duży balkon, właściwie to taras, no i aktualnie takim normalnym miejscem ten taras jest dla niego. Bezpieczne bo nigdzie mi nie zwieje, jest tam tylko to co ja zostawię etc.
@Wulfi: Tak do 30 metrów odchodzi, nie dalej. Wczoraj w nocy kumpla trochę odprowadzałem. Kumpel który też czasem z nim na spacery chodzi(przyzwyczajanie do różnych osób). Psiak puszczony luzem, my idziemy i gadamy. Na jednym skrzyżowaniu(mało ruchliwe drogi, a koło północy nie jeździ nic), ja w jedną stronę, kumpel w drugą. Stanął, nie wiedział gdzie iść, ale odległość około 30 metrów i sprint do mnie.

Swoją drogą, dużo właścicieli takich psów
@Wulfi: Ja czy psiak? Psiak ma Cerber(miot był na C, mogłem imię wybrać, no i jest Cerber).
Na komendy reaguje różnie. Jak jest jedzenie to perfekcyjnie. Jak jestem sam z nim to nieźle(czyli zazwyczaj słucha), jak jest więcej osób to nie jest w stanie się skupić, ale to typowa przypadłość szczeniaka.
Komendy które zna : siad, zostaw, na dół, łapa(tego nawet nie uczyłem), chodź, czekaj(zostaje już w drugim pokoju, jak mnnie
@Wulfi: Ja znam Maćka Zdunka z Bielsko-Białej, aktualnie mieszkającego w Krakowie(tak mówi facebook).
No ale nie, nie mam na imię Maciej, lecz Krzysiek, no i na nazwisko nie mam Zdunek a Zdunkowski :)
@zdunek89: Tyle tych zdunków jest, że moglibyście założyć watahę.
A co do pieska to piękny, szkoda, że nigdy nie będę miał warunków żeby mieć takiego psa. Jednak wolałbym mieć owczarka, kiedyś miałem to wiem czego się spodziewać po takim psie.
@zdunek89: Ciekawe jest to jak u tych wszystkich krzyżówek z wilkami, że dominuje gen psich uszu. Szkoda, że jest taki dominujący, ponieważ widać od razu, że to psiak, a nie wilk.

Ale Cerber piękny, chciałbym minimum dwa wilczaki na emeryturze ʕʔ
Ciekawe jest to jak u tych wszystkich krzyżówek z wilkami, że dominuje gen psich uszu.


@Warwick: W jakim sensie gen psich uszu? Poszukaj sobie wilk karpacki, wilk szary. Jeśli chodzi o uszy to nie ma większej różnicy, większa różnica jest czy to w samym pysku, czy rozłożeniu umaszczenia.
@zdunek89: Jak nie ma większej różnicy?! Są znacznie za duże, szpiczaste i słabo owłosione co jest ewidentną oznakom obecności psich genów. Umaszczenie natomiast występuję w tylu odmianach, że jest 'akceptowalne'(chodź byś musiał pokazać psiaka w całej okazałości). Masz racje, że budowa czaszki jest inna od czaszki większości wilków, ale jednak najbardziej rzucają się uszy.

Zapraszam pod tag #wilknawieczor (muszę nadgonić tam z materiałem, ale już wkrótce znowu będę zamieszczał nowe publikacje